Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eötvös József Gimnázium?

Eötvös József Gimnázium?

Figyelt kérdés
Már egy ideje nézegetem ezt az iskolát és felmerült bennem pár kérdés esetleg valaki aki oda jár tudna mesélni róla?

2020. okt. 30. 00:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én odajárok, és imádom. A tanárok nagyon jófejek, az iskolaközösség szuper. Nem versenyistálló, hanem nagyon sok lehetőségünk van, és mi döntjük el, élünk-e velük. Sok közösségépítő program van, ökok is vagyunk. Mi festjük ki a termeinket, hozunk be kanapét, hűtőt, mikrót. Nagyon sok szakkör van. Az iskola nem elképzelhetetlenül nehéz, ha jól osztod be az idődet, tudsz heti 5 (vagy több) külön órára is járni, készülni a következő napra, és egy kicsit olvasni. Elképesztő hely. A null táborok nagyon izgalmasak, az Eötvös hagyományok nagyon érdekesek. Nincs kollégiuma. Még valami, ami érdekel?
2020. okt. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ohh... hogy nincs kollégiuma.. de nem tudnám valahogy máshogy ezt megoldani esetleg? valami tipp?+
2020. okt. 30. 22:54
 3/16 A kérdező kommentje:
Esetleg akkor ehhez hasonló iskola ahol van humán tagozat és van kollégiuma? Olyat tudnál mondani? Mert igazából az Eötvös nagyon megtetszett de hogy nincs kollégiuma így sajnos nem... kár érte már beleéltem magam..
2020. okt. 30. 22:58
 4/16 A kérdező kommentje:
Esetleg az Elte Apáczai csere jános iskolát ismeri valaki? És ha igen akkor mi a véleménye róla?
2020. okt. 30. 23:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az #1-es vagyok, az Apáczait is ismerem egy barátom által. Van kollégiuma, de a tanárok véleménye szerint nagyon furcsák, nagyrészük nem tanít jól, csapkodják a zongorát, vagy egyszerűen olyan csendesen beszélnek, hogy senki nem hallja őket, megbűntetik az egész osztályt csak azért, mert három ember nem bírt csendben maradni. Például úgy, hogy hirtelen dolgozatot írnak azon az órán, amin a tanárnak elborult az agya. Vannak hetedikesek, akik cigiznek, de no para. Csak néhányan. De, az Apáczaiba nagyon könnyű bejutni, ha jelentkezel. Ha az írásbelid megvan kb 70 pont, akkor már nem is kell szóbelizned. Én is voltam már bent (egyáltalán nem jelentkeztem oda, csak megnéztem), és nem tetszett a hangulata. Nyomasztó volt, de nagyon. Amikor én ott jártam, még volt ott egy madárka is kalitkába zárva. Szerintem azóta elpusztult szegénykém. Persze biztos vannak, akik szeretik az Apáczait, akik odajárnak/jártak, de én nem tartozom közéjük. Az iskola épülete nem tetszett. Az Eötvösbe viszont azonnal beleszerettem, ahogy a nyílt napon beléptem az épületébe. És ez azóta sem változott.

Esetleg bérelhetnél is lakást, vagy nem tudom, mert az Eötvösbe tényleg megéri bejárni. Megkérdezhetem, hogy miért kell neked kollégium, kedves kérdező?

2020. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
70km-re lakom Budapesttől és számomra elengedhetetlen lenne egy kolesz. Esetleg olyan lehetőség nincs hogy az Apáczai koleszba bekérdeckedem úgy hogy közben az Eötvösbe tanulnék?
2020. okt. 31. 12:12
 7/16 A kérdező kommentje:
Még nem is jártam az Eötvösbe de már most nagyon megtetszett igazából.
2020. okt. 31. 12:15
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Az #1-es és az #5-ös vagyok továbbra is.

Nem tudnál ideköltözni a családoddal? Az, hogy az Apáczaiban lakj, de az Eötvösbe járj, hát nem tudom, mennyire lehetséges. Remélem, hogy lehet. :) De szerintem valahogy kényszeríteni fognak arra, hogy járj az Apáczaiba, mer' há' ott laksz. Nem tudom. Miért nem költöztök Budapestre?

2020. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Iskola miatt nem fogunk költözni szerintem. Amúgy meg az Apáczai holnapján azt írták idézem: "A szabad iskolaválasztás mellett a szabad kollégiumválasztás joga is mindenkit megillet! Ha már elkötelezted magad az Apáczai gimnázium mellett (vagy fővárosi gimnáziumban tanulsz) és a sikeres felvételin is túl vagy, akkor érdemes a kollégium nyújtotta páratlan lehetőségekkel is megismerkedned."
2020. okt. 31. 21:13
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezt én úgy értelmeztem, hogyha az Eötvösbe járok és felvettek akkor jelentkezhetek lakhatásra ott.
2020. okt. 31. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!