Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondolsz erről a távoktatá...

Mit gondolsz erről a távoktatásos petícióról?

Figyelt kérdés

2020. okt. 31. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem értek vele egyet. Ráadásul ha jól tudom akkor nem is a tanárok kezdeményezték hanem a diákok. Amit tavasszal távoktatás címen műveltek az minden volt csak távoktatás nem.


Az nem távoktatás ha a tanár a classroomba felrak 10 feladatot és csináld meg. A számonkéréseken a diákok szétpuskázták magukat. Azon a néhány órán ahol kötelező lett volna a személyes online jelenlét a diákok bemondták/bekamuzták hogy rossz a gépem, nincs netem, nincs kamerám. Magyarán hiányoztak az óráról következmenyek nélkül.

Összegezve tavasszal a diákok puskázva szerezték meg az érdemjegyeket. Így a jegyek nem tükrözik a valós tudást. Az órára bejárás helyett gta-ztak és nem kaptak igazolatlan órát.

Természetesen nem minden diák és tanár tett magasról a távoktatásra. Ennek ellenére azt mondom, hogy a digitális oktatás nem volt a magyar közoktatás sikertörténete.


Ha ilyen távoktatás lenne a közeljövőben akkor inkább legyen jelenléti oktatás. A tavaszihoz hasonló távoktatásnak nincs értelme. Vagy ha durvul a helyzet akkor a tanévet ismételje meg mindenki.

2020. okt. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem sem lenne jó a távoktatás, nagyrészt azért amit az első válaszoló leírt.

Mint diák megmondom, hogy a tavalyi év második fele szart sem ért. Van ahol ez a tanárok hibája, van ahol a diákoké..

Végzős vagyok, májusban erettsegizek, és még néhány tantárgyból vannak olyan anyagok amit kb lehetetlen lenne személyes jelenlét nélkül megtanulni. A tavalyi végzősök azt mondták nekik ez pont jól jött, mivel akkor már tisztában voltak a tananyag nagy részével, szóval ők így otthon, nyugodtabban tudták készülni az érettségire. Nekünk ez nem így lenne..

Amugy ha távoktatás lenne, akkor úgy lenne értelme hogyha pl dolgozatokat írni be kellene járni. Így kisebb a puskazasi lehetőség, de azért az évismétlés meg durva lenne

2020. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
1-es én úgy tudom tanárok indították, amúgy ahogy a petícióban van hát sok értelme úgy nincs hogy az általános alsós osztályoknak lesz iskola aki meg az felett jár annak meg távoktatás lesz.
2020. okt. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

A South Park nemrég kijött koronavírusos különkiadásának ez a jelenete nagyjából mindent elárul arról, hogy mennyire hatékony az online oktatás:


https://www.youtube.com/watch?v=riqswI-kBoI

2020. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

#3

Nem, nem a tanárok indították, az csak egy téves hír volt. Valójában a diákok kezdték el az aláírásgyűjtést

2020. okt. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Két szakon tanulok, az egyiken kérdés nélkül online oktatás van szeptembertől, a másikon szintén volt ilyen szavazás (egyszer félév elején, egyszer múlt héten), ahol az utóbbi esetben sikeresen megszavazták, hogy online oktatásra álljunk át, szinte egyöntetűen. Természetesen az előző félév tavasztól fogva így telt.


"Nem értek vele egyet. Ráadásul ha jól tudom akkor nem is a tanárok kezdeményezték hanem a diákok. Amit tavasszal távoktatás címen műveltek az minden volt csak távoktatás nem."

-Én sem értek vele egyet. Ott, ahol naponta 3000 új fertőzött van, növekszik a halottak száma és ahol az egyetemek lezárása nem okozna akkora problémát sem gazdasági, sem személyes okokból, mint például az általános iskoláké és munkahelyeké, ott ennek rég magától értetődőnek kellene lennie, nem szavazás tárgyát képezni. Nem mellesleg, a magam nevében tudok beszélni csak, de én mind a két intézményben megfelelően láttam megvalósulni a távoktatást mindent összevetve. Az egyetlen kivetnivalóm az, hogy az oktatónak nem minden esetben sikerült biztosítani, hogy gördülékenyen dolgozhassanak a digitális eszközökkel, de nálunk mindenki becsülettel leadta az anyagot videóchaten, hangalámondásos pptket készített vagy akár rögzített is feladatmegoldásokat. Egy szavam nem lehet.



"Az nem távoktatás ha a tanár a classroomba felrak 10 feladatot és csináld meg. A számonkéréseken a diákok szétpuskázták magukat."

-Felnőttképzésről beszélünk, ahol mindenki magának tanul. Ez egy átmeneti időszak, ami nem öleli fel az egyetem 3 évét és nálunk szóbelivel könnyen kiküszöbölték a csalások egy részét. A feladatok nagy részéhez érteni kellett az anyagot és korábban, a járvány előtt is láttam már openbook vizsgát és otthoni projekteket, amiből személy szerint sokkal többet tanultam, de ízlések és pofonok. Nálunk nem lehetett csalni Ctrl+F szinten, kreatív, gondolkodást igénylő feladatokat kaptunk. És ha ez nem is így lett volna, nem érzem úgy, hogy annyival előrébb lenne bárki azzal, hogy fél-1 évet sikeresen kipuskáz. Önmagában ettől nem lesz diplomája. Levelezőn is van élet, távoktatásban is. Az ő diplomájukban sincs benn a tagozat jellege, ugyanannyit ér az a papír is. Csak pár csicskával elhitetik, hogy az a minőségi oktatás ahol bennrohadsz egész nap. Sajnos nem.


"Azon a néhány órán ahol kötelező lett volna a személyes online jelenlét a diákok bemondták/bekamuzták hogy rossz a gépem, nincs netem, nincs kamerám. Magyarán hiányoztak az óráról következmenyek nélkül."

-Ahogy személyesen is aláhamisítják a katalógust vagy ha be is ülnek, mobilt nyomkodnak vagy a füzet szélére rajzolgatnak. Ismét mondom, ez a felnőtt képzés. Mindenki magáért felel. Nekem nem fáj, ha xy nincs jelen az órán egyáltalán, én magam sem szoktam valós időben követni sok előadást, hanem visszanézem őket. Nem lettem tőle kevesebb egyáltalán. Szerintem csak az böki a csőröd, hogy végre nem kell mindenkinek csicskulnia, amit te látványosan élvezel.


"Összegezve tavasszal a diákok puskázva szerezték meg az érdemjegyeket. Így a jegyek nem tükrözik a valós tudást. Az órára bejárás helyett gta-ztak és nem kaptak igazolatlan órát."

-Összegezve, egy teljes egyetemi képzésen az ember főleg azt tanulja meg, hogy mit hol keressen. Nem a tudás számít, egy hatalmas tudományágot képvisel minden szak, aminek egy apró szeletében fog dolgozni a delikvens. A többi megy a levesbe. Nem ma jöttem le a falvédőről, pontosan tudom, hogy igazán a mintakövetést/precizitást, a forráshasználatot és a megfelelő információk szelektálását tanultam meg igazán az adott szakon. Meg azt, hogy hogyan tanuljak hatékonyan. Ezt meg lehet tanulni távoktatásban is. És később, ha majd dolgozni kezdesz, ugyanúgy egy nyomorult könyvből fogod kilesni azt, amit 5 évvel korábban belédvertek, mert nem fogsz rá emlékezni, ha nem használod mindennap. Ha meg igen, akkor meg úgyis megtanulod, hogy nem magoltatnak.


"Természetesen nem minden diák és tanár tett magasról a távoktatásra. Ennek ellenére azt mondom, hogy a digitális oktatás nem volt a magyar közoktatás sikertörténete."

-Ebben egyedül egyetértek. De ezt annak köszönhetjük, hogy a növekvő számok ellenére mindenki magasról tett a távoktatás élhetőbbé tételére ősszel. Pedig megvolt rá a lehetőség március óta, hogy kicsit összerántsák a rendszert. De ez a rendszer jelenlétiben is egy trágya, amibe célszerű minél kevesebb lelkiismeretes munkát beletenni, hogy minél több ideje legyen az embernek a gyakorlatban alkotni fölösleges körök futása helyett. Ha valamit akkor ezt megtanultam az egyetemi éveim alatt.



"Ha ilyen távoktatás lenne a közeljövőben akkor inkább legyen jelenléti oktatás. A tavaszihoz hasonló távoktatásnak nincs értelme. Vagy ha durvul a helyzet akkor a tanévet ismételje meg mindenki."

-Kösz, de nem vesztegetném az időm ilyesmire. Túlságosan hiszel a jelenléti oktatás és az egyetemi képzés "varázserejében". Gondolom még alapszakos vagy gólya vagy, nulla szakmai tapasztalattal... Majd elmúlik.

2020. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!