Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász diploma után, ha...

Jogász diploma után, ha ügyvédként dolgozol és érdekel a politika, van értelme még egy politológus képzésnek?

Figyelt kérdés

2020. okt. 31. 12:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Attól függ mihez.
2020. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A politikához, illetve a jogprofesszorsághoz
2020. okt. 31. 21:28
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mint említették korábban, politikához 8 általános érettségi sem kell, jogprofesszorsághoz meg nem hiszem hogy szükséged van közgazdász végzettségre. Először kezdd el a jogi egyetemet, és utána lásd mennyire bírsz mellette másik képzést.
2020. nov. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ok
2020. nov. 1. 07:56
 15/16 anonim válasza:
Jogon nem azt tanulnod mint polin, bár van atfedes. Nekem politologus a végzettségem, de sajnos semmit nem ér. Esetleg akkor, ha Budapesti vagy. Más városban elhelyezkedni vele nem lehet.
2020. nov. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Jog és politológia között semmi átfedés, ELTE jogon van Politológia 1-2 szeminárium nélkül, mert kb. annyira is kell a joghoz... Egy-két kevésbé "igazi" jogi tárgynál szabadon választhatóként mehetnek a polisok is tanulni őket, és ugyanez igaz fordítva is. Na, ennyi az átfedés. Mindkettő teljesen másra készít fel, de én is úgy látom, hogy a polisok elég nehezen helyezkednek el és elvégeznek más szakot is később. Nem ajánlom. Jog ütőképes tud lenni egy közgazdász végzettséggel, de ha jó vagy matekból és ilyen területek felé kezdesz orientálódni egyetem alatt (pl. pénzügyi jog, versenyjog...), önmagában akkor is. Számvitel+jogi végzettség is ütős egy cégnek.

A politikus munkakört meg előttem már teljesen megválaszolták.

Egyébként, többen végzik párhuzamosan a jogot más szakkal (jellemzően azért, mert egyetemen belül akkor kedvezmény van tandíjban, meg kedvezőbben lehet akkor órarendet is alakítani, és mondjuk ha az ember gondolkodik másban is, szerintem nehezebb munka mellett tanulni mást még, de tény, hogy nem mindenki bír két szakot, ez egyéni döntés.)

2020. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!