Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyakran előfordultak (előfordu...

Gyakran előfordultak (előfordulnak) ájulások a sulis ünnepségeken nálatok is?

Figyelt kérdés

Fiúkra vagy lányokra jellemző inkább?


20l



2020. nov. 2. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs nálunk sulis ünnepség, de régen volt pár eset.
2020. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, mostanában nyilván nem jellemző, inkább az elmúlt évekre vonatkozott a kérdésem.
2020. nov. 2. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk talán kétszer volt olyan, hogy valaki kidőlt, még nem a kovidos időszakban. (Egyórás évnyitó volt kb.) Nálatok lehet, hogy valaki rossz minőségű, házilag varrott-fajta maszkot hordott az ünnepségeteken, és azért ájulhatott el talán. Mert nem feltétlen olyan minőségű az anyaga annak, hogy elegendő oxigént át tud engedni. Akkro viszont kéne szereznie egy jobb minőségű maszkot az illetőnek. Egy ilyen orvosi-félét.
2020. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*amúgy akire konkrétan emlékszem , hogy elájult, az az illető fiú volt, őt megjegyeztem, mert tesóm osztálytársa volt. De amúgy szóval nem úgy ájult el, hogy ne lehessen felrázni, tehát nem hordágyon kellett kivinni, hanem a tanár bekísérte őt az épületbe. És szóval mintha lett volna még egy másik eset is, és ott is fiú lett volna; de csak dereng valami. Meg egyszer még volt olyan, hogy az iskola kicsi aulájában volt tartva egy ilyen márciusi ünnepség, és hogy az énekkarosok ugye részt vettek benne, meg akik valamelyik márciusi ifjat alakították; meg talán még külön versmondók is voltak; és akkor ezen kívül minden osztály küldött magából két képviselőt, a mi osztályunkat én képviseltem (ja és az időjárás kapcsán volt bent tartva) Na, és akkor tehát nekem a nadrágom, meg pulcsim volt ünnepi; és akkor már kicsit melegebb volt, tehát nem kellett volna a pulcsi, és akkor ott végig lett állva az előadás majdnem, utolsó pár percben már nagyon émelyegni kezdtem; és akkor az előadás legeslegvégét nem vártam meg, hanem felmentem az emeleti mosdóba arcot mosni; meg akkor már levettem a pulcsimat. Tehát az utolsó pár percet már nem vártam végig, nehogy elájuljak. Tehát szóval azért nem vettem le a pulcsimat, mert a pólóm nem volt kimondottan ünnepi akkor; de akkor az úgy már nem kellett volna; én nem ájultam el, meg tudomásom szerint más sem. Ezek régen voltak amúgy. Ja és amúgy lány vagyok én.
2020. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*Ja és iylenkor, ha sokat kell egy helyen, akár tömegben állnod, akkor mozfatni kell a lábad, hogy ne álljon le a vérkeringésed; aki ülő munkát végez, egyébként annak is időnként át kell mozgatnia magát szerintem. Mármint pl nekem volt olyan, hogy ülőmunkát csináltam iratokkal, és akkor egy idő után éreztem, hogy már nem kering úgy a vérem,és akkor felálltam, és ott sétálgattam egy kicsit; de egyébként ha meg pl tényleg zsúfoltság van, és nincs sok hely; akkor is a lábakat lehet, és kell is mozgatni, hogy ne ájuljon el az ember; és nem tud széket keríteni; ha meg mondjuk koszos egy szék, de nagoyn rosszul van pl az ember, akkor jobbhíján arra is le lehet ülni.
2020. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!