ELTE BTK nyelvszak?

Figyelt kérdés

Megéri elvégezni egy nyelvszakot?

Mennyire nehéz?



2020. nov. 5. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ELTE-s vagyok, hanem SZTE-s, de nyelvszakon tanulok. Mivel nem mostanában végzek, még konkrétan nem kerestem állásajánlatokat, de vannak már végzett ismerőseim (ELTE-sek is), és ők el tudtak vele helyezkedni, van, aki már BA alatt is jólfizető munkát kapott. És ők anglisztikások voltak, ami a leggyakoribb nyelv, ha egy ennél ritkább nyelvről van szó, akkor még jobbak az esélyeid. Egyikőjük már fordító, és úgy látom, hogy az egy jövedelmező szakma, engem is az érdekel a legjobban. Viszont az fontos, hogy mindenképpen menj mesterre utána, mert a BA önmagában sokszor kevésnek bizonyul!


Az, hogy mennyire nehéz, emberfüggő szerintem. Én is anglisztikás vagyok, 4-es átlaggal jöttem ide, és ezt tudom is tartani. Persze, kell tanulni, de én úgy érzem, hogy kellő energiabefektetéssel (lelkiismeretesen megcsinálom a házit, nem csak összecsapom, bejárok órára, tanulok ZH-ra) a 4-es átlag elérhető. De ez lehet tanárfüggő is, nálunk is első félévben volt olyan tanár, akinél nem volt kötelező házit írni, egy másik tanárnál ugyanezen az órán meg az volt, és ha nem volt kész, akkor hiányzásnak számított. Természetesen az első esetben könnyebb jó jegyet szerezni, mint a másodikban.

2020. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1 Csak egy kérdés: nálatok hagyományos, vagy online oktatás van?
2020. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Vegyes, 100 feletti előadások online, 100 alatti előadásoknál, ahol meg tudták oldani a távolságtartást, ott hagyományos, ahol nem, ott online, gyakorlatok pedig személyesen.
2020. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi! 🙂
2020. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!