Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tavasszal az iskolabezárások...

Tavasszal az iskolabezárások alatt, amikor online oktatások mentek, szakmunkásképzőkben hogy volt a gyakorlati oktatás?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már mai gyerek, kíváncsiságból kérdem. Gimnáziumban nyilván meg lehet mindenestől oldani az online oktatást. Szakközépben gondolom, hellyel-közzel. De szakmunkásban hogyan? Például egy szobafestő, asztalos, burkoló vagy kőműves nyilván nem építkezhet pusztán elméleti oktatásból. Vagy gyakorlatra bejártak?

2020. nov. 5. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Főleg sehogy.
2020. nov. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: Akkor még érthetetlenebb és röhejesebb, hogy sokan azért sírnak, hogy legyen megint online oktatás. Így a dolog azt eredményezné, hogy a közeljövő szakmunkásai tele lennének ótvar, kókány emberekkel, és nagyítóval kellene keresni azokat, akikre szívesen rábízok teszem azt egy építési vagy újítási munkát.
2020. nov. 5. 22:41
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Minek az? Lényeg, hogy a papír meglegyen!-egyetemen mennyit hallgattam ezt, és most azok sírnak, rínak, hogy nem találnak munkát a szakmában.
2020. nov. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bepótolták a nyáron.

Nálunk is voltak amikor kőműves szakembert hívtunk egy átfogó építkezéshez.

Hozta magával a gyakornokokat.

2020. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4: Baromi jó lehetett a diákoknak átgyakszizni az egész nyarat.
2020. nov. 6. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Kaptak elméletet. Mintha a szakképzés olyan frankó lenne itthon. Apám lakatos, és amikor tavaly és tavalyelőtt a frissen végzett lakatosokat fel vette a cég, akkor mellé is helyeztek új embert. A fiatal srácok nem tudták olvasni a rajzot, pedig akkor még nem volt távoktatás. Én 4 évet jártam szakgimibe, majd leérettségiztem, bár rajzot olvasni én se tudtam, pedig tanítaniuk kellett volna. Szóval, ez távoktatás ide vagy oda, az oktatás amúgy is egy hulladék.
2020. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6: De ezt mondom, hogy pusztán elméleti tudással nem lehet rendesen elsajátítani egy kézügyességet és/vagy precizitást és/vagy fizikai strapabírást igénylő szakmát.
2020. nov. 7. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Ezt az egész távoktatást főleg a városi (többnyire Budapesti) emberek szajkózzák újra, mert azt hiszik, hogy mindenki gimibe jár, és ezt az egészet könnyen meglehetne oldani... abba bele sem gondolnak, hogy a szakközépbe járókkal ez nagy kicseszés lenne
2020. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekünk elméleti feladatokat küldtek és határidőre el kellet készíteni aznap.

Órákig tartott, többször volt olyan, hogy az utolsó pár feladatot már nem tudtam befejezni a határidő előtt.

2020. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!