Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki iparba megy PhD-s...

Ha valaki iparba megy PhD-s mérnökként, akkor beosztásban magasabb pozicíóba kerülhet, mint egy ott dolgozó, vele egyidős, 4 év munkatapasztalattal rendelkező okleveles -azonos végzettségű- mérnök?

Figyelt kérdés
2020. nov. 6. 16:12
 1/3 A kérdező kommentje:
4 év munkatapasztalatot természetesen úgy értem, hogy ennyi évet dolgozott, míg a másik ennyi ideig csinálta egyetemen a PhD-t.
2020. nov. 6. 16:13
 2/3 anonim ***** válasza:

PhD inkább a kutatásoknál számít. Cégek annyira nem nézik, hogy van-e vagy nincs. Nyilván, ha mondjuk a doktoridat a... nem tudom kenőanyagokból csinálod és ezt világszinten elismerik akkor mint kutató egy ilyen cégnél előbb leszel mint akinek gyakorlata van.

Vezérigazgató nem leszel attól mert PhD-d van. Ha ott van egy Sima mérnök vs te akkor ott a rutin számít és a kapcsolatok.

2020. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
4 év iparban szerzett tapasztalattal rendelkező ember fölé nem fognak beosztani iskolából kiesve. Még phdval sem. Jelenleg ő a cégnek értékesebb lesz mint te. Aztán pár év múlva, ha olyan helyre mész, már változhat a helyzet. Mondjuk itthon sztem kevés olyan munkakör van ahova egy msc sem elég hanem PhD kell.
2020. nov. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!