Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gócpontok-e az iskolák?

Gócpontok-e az iskolák?

Figyelt kérdés

2020. nov. 7. 10:27
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
43 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Biztos előfordulhat olyan is. De most nem lenne értelme bezárni a sulikat. Olyan, mintha betörő ellen védekeznél, de csak a szobád ajtaját zárnád be, közbe pedig a külső kapu, bejárati ajtó, és az ablakok is nyitva lennének.

Kívülről kéne szépen a kormánynak elkezdeni intézkedni, zárni, talán a téli szünet után el is kezdenek valamit.

2020. nov. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Kedves #1-es, az úgy nem kóser :D Ha zárnak a mozik, meg az ilyenek, akkor uncsi lenne otthon ülni. Zárjanak csak be szépen a sulik elsőnek, inkább elkapják plázázás közben, mint az iskolapadban.

Komolyra fordítva a szót, a sulik lesznek az utolsók amik bezárnak, de semmiféleképp sem az elsők, pont azért, amit az 1-es ír. A kormány szerint a fiatalok nem maradnak otthon, ha nem suliba, elmennek ide-oda, ezért nincs értelme sulit zárni most.

2020. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
53%

Ha lehetne választani hol legyen csak vírus, a tanintézmények nyernének. Lenne az egész vírusnak az országban 4 halálos áldozata, ebből 0 gyerek.

Amúgy meg akárhogy lehet bűvészkedni a számokkal, hogy mennyire súlyos, milyen veszélyes, majd ha év végén kijön a halálozási stat, hogy az elmúlt 30 évbe nem halt meg Magyarországon olyan kevés ember, mint idén, egy világjárvány közepén, akkor majd lehet csodálkozni.

2020. nov. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Én azt nem értem (és örülnék, ha elmagyarázná valaki), hogy miért nem lehet a felsőbb tagozatoknak átállni online oktatásra, míg a kicsiknek maradna a rendes? Azért egy 13-14 éves már elvan otthon egyedül és azzal bőven csökkenne a kontaktok száma, de a szülőnek sem kellene megoldania a felügyeletet.
2020. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Orbán Viktor arról is beszélt, hogy már csak 700 magyar település akad, ahol nincs jelen a járvány, 23 iskolában távoktatás, 78-ban pedig vegyes oktatás zajlik. Ígérete szerint megpróbálják nem bezárni az iskolákat, ameddig csak lehet,

a középiskolások viszont akkor sem maradnának otthon, ha átállnának digitális oktatásra, így pedig az a kérdés, nagyobb kockázat-e: ha felügyelet alatt bejárnak az iskolába vagy ha nem mennek be, de nem is maradnak otthon. Hét hét van a szünetig, azt kell kibírni."

2020. nov. 7. 13:20
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Én nem gondolnám, hogy a középiskolák akkora gócpontok lennének. Nálunk átlagba havi 1 osztályt küldenek haza azért, mert valakinek pozitív lett a tesztje az osztályból. Azt figyelembe véve, hogy 20 osztály van, ez nem sok. Tanárok is sokszor csak azért hiányoznak, mert éppen tesztelik őket, de eddig 1 tanárról tudok, aki nálunk elkapta. Semmi szükség digitális oktatásra, mert közel se annyira hatékony. Szerintem sokkal nagyobb gócpontok a buszok. Én kolisként minden héten úgy utazok oda-vissza, hogy fullon van a busz.
2020. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Azért,mert az online oktatás annyit ért mint halàlnak a csók.

Én meg azt nem értem,hogy mit várnak attól,ha a középsulisokat bezárnánk. Megáll a vírus? A 80 éves Mari néni nem fogja úgyanúgy elkapni a boltban? A munkahelyeken nem fog terjedni?

Miért kell a kamaszokon csattani annak a bizonyos ostornak? Be kell zárni a gyorséttermeket meg az olyan dolgokat amik hemzsegni szoktak az emberektől. Nem a középsikolákat.

2020. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem hiszek abban, hogy távoktatás lesz. Szerintem napi 1000 halottnál sem merné meglépni a kormány. Ez elúszott, be kell járnunk. Mindenki reménykedjen, hogy nem kapja el.
2020. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem abba kell reménykedni, hogy nem kapjuk el, amennyit tesztelünk abból nem derül ki semmi, valószínű lassan már millióan elkaptuk, abban kell reménykedni, hogy nem adjuk át olyannak, akinek komoly baja esik tőle.
2020. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!