Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Végzős vagyok, de a tanárom...

Végzős vagyok, de a tanárom nem készít fel a vizsgánkra. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Szakközép iskolába járok eladó szakon, és nem vagyok megelégedve a tanárunk pedagógiai módszereivel.

Amit tanárként művel (főleg szakmai tanárként), az valami katasztrófa!

Már kilencedikben éreztem, hogy itt lesznek problémák, akkor még csak egy tantárgyat tanított nekünk. Az egész tanóra azzal ment el, hogy a magánéleti, illetve a tapasztalatairól beszélt. Az osztálytársaim ezt kihasználva ők is eltraccsolták az időt. A tanár nemhogy leállítaná, hanem fokozza ezt a magánbeszélgetést.

A tananyagról annyit, hogy semmit se magyaráz el, csak diktáltat, és dolgozatokat is azért írat, hogy legyen jegyünk. Ezek a dolgozatok egy egész tételkikérdezések (amiket ő nem tanítatott meg velünk). Idén szinte még csak ismételtünk (tehát a tételkikérdezések az előző évben tanultakból volt dolgozat). Ez egy nagy hátrány nekünk.

Ha legalább kikérdezi, akkor feleltessen belőle, mert egy egész tételt lehetetlen megírni 45 perc alatt (főleg, ha folyamatosan dumál mellette), és nagyobb így a puskázási esély.

Annyira le vagyunk maradva a tételtanulásoktól, összesen 70 tételünk van, ennek a felét még nem is tanultuk meg.

Ráadásul ez a tanár az összes szakmai tantárgyat tanítja. Ha ez így megy tovább akkor nem fog tudni minket felkészíteni a vizsgákra plusz a próbavizsgára sem (amit még 2020-ban akarnak megtartani....), már csak fél év van vissza, és én úgy érzem, hogy eddig semmit sem tudtam felkészülni. Magyarázat nélkül pedig az összes tétel összemosódik és száraz. A tanár elküldi a csoportba a tételt kidolgozva, de tömörített változatban. Azt hiszi, hogy egy tanóra elég a tétel megbeszéléséhez.

Még annyit hogy a digitális oktatás bejövetelénél semmit se csinált ez a tanár, csak házi feladatokat küldözgetett a többi tanárral ellentétben.

Most, hogy megkapta az összes tantárgyainkat, azt kérje tőlünk, hogy dolgozzuk ki az összes tételt, hogy eredményesen fejezhessük be az iskolát.

Állandóan panaszkodik, hogy milyen stresszes neki a tanítás, az új osztályának milyen nehéz tananyagai vannak, milyen fegyelmezetlenek stb.

Az a legdurvább, hogy olyan magánbeszélgetéseket folytat velünk, aminek már a felső határai felett vannak: pl. hogyan veszítette el a szüzességét, és kivel, milyen volt a terhessége és szülése, miket főzött a nyári szünetben és a karantén idején stb. stb.

Komolyan mondom, már gondolkodtam az iskolaváltáson is, csak nagyon nehéz találni ilyen közeli iskolát, mint az enyémet: a másik ilyen szakirányú legközelebbi iskola 80 km-re van, tehát kollégistának kéne lennem.

Sokat tudnék mesélni erről a tanárról, de a probléma akkor sem fog megoldódni, nemsokára próbavizsga (1 hónapon belül, és még nem tudjuk az időpontot se), amire egyáltalán nem vagyunk felkészítve...

Ennél rosszabb már ne jöjjön; ha megint bekövetkezik a digitális oktatás, akkor lesz a legrosszabb.. Akkor már csak a csoda segíthet.



2020. nov. 8. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Kapásból mondanám azt, hogy válts, de ugye leírtad, hogy ez miért nem lehetséges, illetve mivel a végzős vagy, így amúgy sem javasolnám inkább.

Esetleg tehetnél panaszt az igazgatónál. Mivel ha valóban ilyen témákkal traktál a tanár, illetve ilyen mértékben nem végzi el a kötelességét, az nem helyénvaló, nyugodtan meg lehet reklamálni, legalábbis szerintem egy próbát megér.

Utolsó opcióként azt tudnám mondani, hogy kezdj el egyedül tanulni, dolgozd ki magadnak a tételeket, készülj fel önállóan (esetleg internet, magántanár segítségével).

2020. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tanulhatsz.
2020. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos ilyen volt a töri tanárom emelt töri szakon. Nagyon sokszor elkalandozott és össze-vissza mondta el a tananyagot. Nálunk odáig 'fajult' hogy végül nem emelteztem Töriből, amikor a középszintre való felkészülést lehetetlennek találtam, de nagyon sokan beszereztek tételes könyveket, meg az internet segítségével összhozták az emeltjüket.


Talán neked is működik ha plusz könyvet elolvasol, vagy ibternetről megnézed mi kell. Ha nem akkor magántanár.


Sok sikert a vizsához!

2020. dec. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!