Ennek mi az oka?

Figyelt kérdés

Dolgozat előtt gondolom a legtöbb osztályban felmerül a kérdés, hogy ki mennyit tanult. Nálunk gyakori, hogy a jó tanulók letagadják, hogy tanultak és azt mondják nem készültek/csak átnézték.

Nyilván van olyan doga is, amire elég ha átlapozzuk, de egy nagyobb dolgozat előtt, ami komolyabb felkészülést igényel, akkor is tagadnak.


Ennek mi az oka, miért csinálják ezt? Nálatok is van ilyen? (gimnázium)



2020. nov. 8. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az terjedt el az osztályban, hogy tanulni ciki. Nálunk 4.7 volt az osztályátlag. Aki nem tanult, azt kinézték volna a többiek, így nem hazudtunk, hogy tanultunk-e, sem másnak, sem egymásnak. Nálatok nem menő tanulni, max. megtűrt tulajdonság.
2020. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1, nem ciki, mert ha valaki bevallja, akkor nem szólnak be neki.
2020. nov. 8. 12:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy letagadják?
2020. nov. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Számos ok és azok kombinációja lehetséges:

1. Megfelelési kényszer: Tényleg úgy gondolja, hogy ő nem készült (eleget). Az ilyen diákoknak jellemzően rosszabb a társasági életük, nem annyira lazák, tartanak a szüleiktől egy kicsit.

2. Nagyképűség/manipuláció: Hogy azt higgye a másik, hogy nem készült, és akkor annyival is nagyobbnak látszik az ő eredménye, ezzel demoralizálva, elkedvetlenítve, kissebbrendűségi érzésbe kényszerítve a másikat. Az ilyen diákok jellemzően valamilyen klikket vezetnek, ott is manipulálnak.

3. Rejtőzködés: Ha az osztályban ciki tanulni, vagy ha - csak őt - ezért cikizik. Az ilyen diáknak nemigen van társasági élete.

4. Szerencse: Tényleg nem készült (mert rossz passzban volt, elvitte az idejét a nője/pasija), és bemákolta a dolgot. Ezt leolvashatod az arcáról, hogy mennyire megkönnyebbült.

2020. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvi előkészítő éven vagyok, így második nyelvből, ami nekem a francia, heti 8 órám van. Kolis szobatársamat soha nem látom franciát tanulni, és akárhányszor kérdezem, hogy tanult-e, mindig azt mondja nem, és óra előtt majd átnézi. És így is sokkal jobb átlaga van franciából mint nekem. Szóval van aki tanulás nélkül is képes jó jegyeket szerezni.
2020. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
Igen. Ezt sajnos kihagytam a felsorolásból.
2020. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell ehhez szerencsésnek lenni. Nekem egyrészt szivacsagyam van, másrészt amit nem tudok, annak a nagy részét kikövetkeztetem.

Nagyon kevés tanulással, kvázi átnézéssel nekem is mindig ötöseim voltak.

2020. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell egyből azt mondani, hogy letagadják?


Elárulok egy nagy titkot: van akinek nem kell rá órákat tanulnia, elég átnéznie. Én is ilyen vagyok, nagyon kevés tanulással is beérem, sőt képtelen vagyok órákat tanulni. Más osztálytársam meg meggebedt, mégis 45% írt abból, amiből én 113%-at. Előtte való nap egyszer olvastam át az anyagot, már teljesen elengedtem, mert nem volt rá erőm, úgy voltam vele, hogy majd a többi dogámmal kijavítom.

Ez van, ő másban volt jobb mint én.


De nyilván vannak olyan nagyképű kamumasinák, akik "jajjnemtanultamsemmit" aztán miután megírtuk a dogát, és arról volt szó milyen nehéz volt, akkor ugyanez az ember büszkén mutogatta a külön kiírt laphalmazát, meg hogy napi x órát tanult erre a dogára.


Na ő valóban tagadta először és szimplán csak menőzni akart és csökkenteni azt a kisebbségi komplexusát, hogy hülye egy gimmnáziumhoz.

2020. nov. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
17%
Elõzõvel válaszolóval nem èrtenèk egyet!!! Letagadják! Sok osztálytársamnak sokkal tõbb idõ felfogni dolgokat mint nekem, ès mikor rá kèrdek tanultál? Válaszok : Nem,csak átnèztem, egy kicsit, nem nagyon.... Ahaa azt a dolgozatok mindig 4-5 között vannak... Nem tudom mièrt jó letagadni... Olyan mintha okosabbak akarnának látszani azzal hogy azt mondják nem tamultam...mindig megkèrdem mièrt mondtad hogy nem tanultál ès 5 irtál, erre nem mond semmit... Kezd a tököm tele lenni már az ilyenekkel...
2020. nov. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9-es, olvasd át a válaszom.

Van aki tagadja, van aki valóban igazat mond...

2020. nov. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!