Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy zajlik egy zh írása...

Hogy zajlik egy zh írása online oktatáson?

Figyelt kérdés
Részletesen írjátok le, ha lehet.
2020. nov. 10. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eddig úgy volt, hogy moodle-n a tanár megadott egy időpontot, amikor meg lehetett nyitni a zh-t, az indítástól van 60-70 perced megírni a zh-t. Volt tantárgy ahol feleletválasztós kérdések voltak, de kifejtős is volt bőven (pl számolós feladatnál a megoldás egész menetét le kell írni). A legtöbb tanár a puskázás elkerülése végett nagyon kevés időt ad rengeteg feladatra, illetve általában olyan kérdések voltak, amiket se az órán nem fejtegetett, a neten pedig semmi hasonlót nem találtam, így esélytelen volt a puskázás. A befejezés után a tesztfeladatokra rögtön látod, jó volt-e a válasz, a kifejtősöket pedig később a tanár értékeli.
2020. nov. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanáronként és iskolánként eltérő lehet. SZTE-n mi Coospace-t használunk, nálunk ott zajlott minden ZH és kisebb teszt is. A kezdés előtt nemsokkal feltöltötték a ZH-t, de ugye csak kezdéskor lehetett megnyitni. Általában utána 10 percen belül lehet megkezdeni, hogy ne mindenki egyszerre kezdje, és ne fagyjon le a rendszer. Igazából ennyi. Van olyan, ahol lapozgathatsz a feladatok között, de olyan is, ahol ha egyre válaszoltál, és továbbmész, akkor már nem lapozhatsz vissza. Tanárok között is van olyan, aki kérte, hogy írás közben Zoomon jelentkezzünk be kamerával, de ez nem jellemző, meg sok személlyel nem is annyira kivitelezhető, mert szakadozik a kapcsolat. Még valamire kíváncsi vagy? :)
2020. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindkettő nagyon hasznos volt. :)

Én azt hittem amúgy, hogy kötelező kamerás jelenlét van minden óránál. Ha nem kell bejelentkezni kamerán akkor tulajdonképpen a csalás, puskázás lehetősége is fent állhat. Ezt hogy tudják majd kiszűrni? Hogy ki az aki valóban tanult és ki az akinek "csak úgy" sikerült?

2020. nov. 10. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nalunk SZTE-n nagyon sok tanár ezért váltott át szóbelire. Olyan szabályokkal hogy például hogy nincs felkészülési idő. Egyből mondai kell és eléggé bele is kérdeztek a témába.
2020. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Hát, igen, igazából sehogy nem tudják szűrni. Általában az van, amit #1 írt, hogy kevés időt adnak, kb. minden kérdésre 1-2 perc jut, hogy ne tudj keresgélni a jegyzetekben. De ez sem mindig igaz, nekem legalábbis nem nagyon volt ilyen tavasszal. Bár ez az órától és az anyagtól is függ, nekem sok olyan gyakorlatom volt, ahol hiába tudtad az elméletet, ahhoz gondolkozni kellett, hogy gyakorlatban is meg tudd oldani a feladatot. Szóval, röviden, valakit érdekel, hogy ne puskázzon senki, valakit meg nem.
2020. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég durván ellenőrizve vannak az online zh-k, más egyetemekről amit hallani, talán túlzásnak is tűnik. Például IP címeket figyelik és listázzák azokat, akik a hétköznapi használattól eltérő címről jelentkeznek be egy teszt/vizsga során. Olyan script is be van állítva a Moodle felületén, ami naplózza, hogy mikor mire kattintasz, kijelölsz-e egy szöveget másolás céljából és azt is, ha az egeret kihúzod az ablakból. Nem mindig van következménye, de fontosabb tárgynál, amiből csak 2 zh van egy félévben, ott átnézték ezeket a logokat teljesen és 100+ hallgatót letiltottak. Beadandókat plágium keresőben ellenőrzik és összehasonlítják a korábbi években leadott anyagokkal is. A vizsgák esetén pedig általában egy írásbeli beugrót követően szóbeliztetés van.
2020. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen a válaszokat!

Uhhh, utolsó válaszoló, ez tényleg nem semmi.

2020. nov. 10. 18:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük=köszönöm
2020. nov. 10. 18:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!