Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni? Az iskola...

Mit lehet tenni? Az iskola nem ad ki nekem dokumentumot.

Figyelt kérdés

Felnőttképzésen tanulok esti iskolában, és az iskola nagyon messze van tőlem, három órát szoktam buszozni, ha iskolába megyek, és kétszer kell àtszàllnom. Háromra kell odaérnem iskolába, és mire hazaérek a saját lakhelyemre addigra már este fél tizenegy van. Másképp nincs buszom, nem tudom másképp megoldani, mert autóm nincs, jogsim sincs, taxira meg nincs pénzem minden alkalommal.

Na, most jött a rendelet, hogy át kell állni online oktatásra, azonban ma kiderült, hogy nekünk, felnőttképzéseseknek nem kell, nekünk marad ugyanúgy a bejárás. De este nyolctól már kijárási tilalom van, én este nyolcra pedig kizárt, hogy haza tudják érni, mert eleve 6-ig szoktam maradni oktatáson, fél hétkor jön az első busz, aztán meg még hátra van két csatlakozás! Jeleztem az osztályfőnöknek, hogy be szeretnék járni, de akkor szükségem lesz valamilyen dokumentumra, hogy hogy ha megállít a rendőr, akkor tudjam igazolni, hogy honnan jövök, és miért. Erre osztályfőnök megkérdezte ezt az illetékesektől, és nem hajlandóak nekem dokumentumot kiadni, tehát nem fogok tudni bejárni iskolába.

Májusban vizsgázok, és elég gyakorlatias szakmát tanulok, ott szeretnék lenni, és ezerrel gyakorolni a vizsgára, de teljes mértékben el vagyok lehetetlenítve.

Mit lehet ilyen esetben tenni?

Az átiratkozàs nem opció, ugyanis ha lenne a közelben ilyen képzés, akkor oda járnék. Évet ismételni semmiképp nem szeretnék, mert az hatalmas szégyen lenne!!


2020. nov. 11. 19:04
 1/5 A kérdező kommentje:
A hotel/motel, vagy egyéb szállás sem opció, mert jelenleg nem adnak ki semmit. Jó ismerősöm sincs azon a helyen, ahol tanulok, tehát az, hogy valakinél megszállok sem megoldható.
2020. nov. 11. 19:07
 2/5 anonim ***** válasza:
A rendőrség honlapján van egy lap, amit ki kell tölteni. Ott vagy egy olyan lehetőség hogy egyéb ok miatt vagy kinn. Kitöltöd értelemszerűen, ha találkozol egy rendőrrel felmutatod nem tudom van e diákotok vagy órarend vagy egy napló, amibe a jegyeket vezetik és látszik az órarend. Es ez van :) vagy elfogadják vagy nem.
2020. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha meg nem fogadják el, akkor feljelentenek, én pedig az NKE-re készülök később, meg a büntetést sem bírnàm kifizetni, mert elvesztettem a munkámat, úgyhogy nagyon nagy dilemmàban vagyok.

Mindenesetre megnézem azt amiről írsz.

2020. nov. 11. 19:56
 4/5 A kérdező kommentje:

Órarendem pedig olyan van, ami az egész tanévet összegzi, és dátumra pontosan le van bontva, hogy xy óra mondjuk 2020. 11. 21-én, 15-18 óra között.

Ezen felül van még lakcímkàrtyàm, és diákom is(azon rajta van, hogy melyik SZC). Ezekkel szerintem el kéne fogadniuk, nem?

Napló sajnos csak e-napló van, de az csapnivaló.

2020. nov. 11. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen el kellene. Vagy hívd fel azt a rendőrkapitányságot amihez tartoztok és érdeklődj hogy ugy rendben lesz e. Vagy mit tehetsz még esetleg.
2020. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!