Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges bekerülni és bent...

Lehetséges bekerülni és bent is maradni programtervező informatikus karon csak emelt informatika érettségivel, emelt matek nélkül?

Figyelt kérdés

2020. nov. 12. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kitartással és szorgalommal igen.
2020. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon számít egyik se, mert progból mindent az alapokról kezdtek, matekból pedig egy normális középpel meg van minden fontos alapod az analízisekhez. Szimplán az életed könnyíted meg, ha nem egyetemen hallasz elsőnek analízises témákról. Ugyan így, ha már legalább a programozás alapjait tudod/hallottál róla, egyszerűbb lesz az életed.

Szóval ne aggódj, legfeljebb többet kell majd gyakorolnod, mint egy emeltesnek. Mondjuk azért ajánlom, hogy matekingen tanulj meg deriválni, kb egy óra alatt menni fog amúgy:D (nyílván nem profin). Meg ismerkedj meg az integrálással is, mert így már tudni fogod miről van szó és nem élesben kell kapkodni a fejed, hogy mi az amit tanultok.


Ha pedig valami nem megy, írj nyugodtan, segítek szívesen.

2020. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a lehetőséget, bár még nem aktuális :)

De szuper, örülök, hogy így van :D

2020. nov. 12. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Én most végzem az 1. félévemet SZTE PTI-n úgy, hogy csak emelt infót csináltam. Matek közepem 74% lett. Progalapból eddig hibátlan vagyok(mondjuk erre számítottam is) kalkulusból(analízis) pedig a következő 2-3zh fogja eldönteni, hogy hármas vagy négyes leszek gyakból a félév végén.


Ha nem lol rankedezel midennap akkor szerintem simán teljesíthető.

2020. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy bent lehet. Bár szerintem pont a fordított felállás lenne ideális, emelt matek és közép info. Az emelt érettségire semmi olyat nem kell tudnod, amit az egyetem első 1 hónapjában nem fogsz megtanulni, ellenben ha az emelt matek anyagát vágod, az rengeteget fog segíteni első félévben és később is. De persze az emelt info + közép matek felállással is sima. Annyira nem egy nehéz szak ez ha nem sz.rik bele az ember.
2020. dec. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok "emelt érettségi" helyett "emelt info érettségit" akartam volna mondani.
2020. dec. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én még akkor felvételiztem mikor nem volt kötelező az emelt.

Írtam egy erős közép matekot és infót. Bent tudtam maradni ezzel is, mint ahogy írták, az infót az alapoktól kezditek, az emelt matek meg hamar elfogy.


A legtöbb ember szerintem azért bukik ki, mert nem osztja be jól az idejét, vagy mert nem tudja rávenni magát a tanulásra úgy hogy nincs mögötte egy tanár aki kötelező házikat adna ki.


Amire szerintem nagyon figyelj oda (és úgy gondolom ez sokkal fontosabb mint az emelt), hogy próbálj ott lenni legtöbbször az órákon, és tanulj rá magadtól is, félév közben is, ne feltétlen csak az iskolai anyagból. Nekem pl. analízisből jól jött a mateking, meg lineáris algebrából YouTube-on magyarul is vannak jó videók.

Ha lelkiismeretesen csinálod akkor át fogsz menni, még jó jegyekkel is.

2021. márc. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!