Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvételi követelmény a...

Ha felvételi követelmény a kettő emelt érettségi, muszáj azok pontjait vinnem?

Figyelt kérdés

Utolsó két évben minden tárgyból 5-ös voltam. Tettem egy biológia emelt érettségit 60%-osat. Egy emelt angolt 68%-osat. A többi közép is 5-ös csak a matek 4-es.

De az állatorvosira elvárás a kémia emelt is.

Tehát kérdésem az lenne, ha teszek egy mondjuk 20%-os kémia emeltet. Muszáj nekem az emeltek pontját vinni, vagy vihetem a tanulmányi eredményeket és az érettségi eredményeket..hisz végülis a követelménynek megfelelek van emelt biosz és kémia is.

Válaszokat előre köszönöm.



2020. nov. 15. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel felvételi követelmény, így az emelt kémia és biológia eredménye számít. Egyébként 20%-os érettségi 1-es, szóval nem is teljeseíted.
2020. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, ket szamitasi rendszer van; a tanulmanyi pontokbol szamitott eredmeny, illetve ha azok rosszak (ami esetedben nem jatszik); a duplazas. De azert probald a kemiat legalabb 45% fole teljesiteni, mert akkor jar a +50 pont (de ha nyelvvizsgakkal, OKTV-kel kimaxoltad a +100 pontodat, akkor mar nem szamitana, hogy 45% fole teljesits, akkor nem kapsz meg plusz 50 pontot.)
2020. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lényege a követleményrendszernek... Hogy a kért tantárgyak többet nyomjanak a latban még a tanulmányi eredményes pontszámításnál is. Nehogymár egy angol emelt számítson annak, aki (állat)orvosnak, mérnöknek stb készül. Fordított esetben is fura lenne, hogy aki pl bölcsészetre készül, annak egy emelt kémia nyomjon többet.
2020. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Az érettségi pontokat csak olyan tárgyakból lehet számolni, amik szerepelnek az adott szak követelményei között. Írhatsz 25%-os kémia emeltet (onnantól 2-es) de úgy sem lesz elég pontod egyik számolási móddal sem. Állatorvosira ugyanis 430-440 közötti ponthatárok voltak az elmúlt években.


Írd újra a bioszt és tegyél egy emelt kémiát. Célozz legalább 75-80%-ra mindkettőn (vagy amennyivel a tanulmányi pontjaiddal együtt megvan 440-445). Azzal jó eséllyel bekerülsz.

2020. nov. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat ment mindenkinek a zöld pipa :)
2020. nov. 15. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!