Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendészeti vagy sportedző...

Rendészeti vagy sportedző szak éri meg jobban?

Figyelt kérdés

A Fehérvári Árpád gimiben szeretnék jelentkezni. 3 szak jött nálam szóba. A sportedző, rendészet és a kadét.

A kadét azért nem teszik annyira mert infos szak is.

De a rendészet és a sportedző tetszik. Szerintetek melyik a jobb. Vagy melyik éri meg jobban.

A sportedzőn milyen az oktatás? Lehet bármilyen sport? Mit ad 12.utan ?

A rendészeti megéri? Miylen fizikumú, testalkat kell hozzá? Nem vagyok magas. Inkább kifejezetten alacsony vagyok.

A kadét milyen? Mennyire erőltetik az infót? (Nem nagyon szeretem az infót)

Melyik szaknak milyen programjai vannak?

Focizok közbe. Melyik szakot lenne érdemes választani?

Ha mondjuk elvégezem a rendészetet vagy a kadétot akkor utána tudnék menni edzőire?



2020. nov. 21. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Kadét, hogy lenne infós szak? Van olyan ága, ami arra megy el, de pl Honvédelmi igazgatási ügyintéző nem olyan. Viszont az az ág, ami elmegy arra, az is eléggé messze lesz az infós szaktól(5. évem infósként, a 4+1 éves képzésben). A gépírás rendészeten van(már jó régóta) és most az új technikumban az informatika órák anyagában még a programozási is belekerült minden szakhoz. Ha nem olyan kadét ágat választasz, ami az informatika közeli akkor kb ugyanannyi infó órád lenne, mint rendészeteseknek.


Én nem az Árpádba járok, hanem egy másik iskolába, ahol 5. éve nézem a rendészeti és 3 éve a kadét oktatást. Sportedzős diákokat párszor láttam, sokat voltak kint kosarazni, focizni stb, ha elvégzed akkor adott sportágban szerzel edző szakképesítést.


Rendészethez és a kadétnál nem szokták nézni a magasságot sehol, kb 140 centiméteres honvéd-kadétok is vannak az iskolában. Az előbbinél, elég ha tudsz fekvőtámaszozni,futni és később képes leszel menetelni, az utóbbinál pedig az fontos, hogy jó legyen az állóképessége. Állandóan menetelnek, még az épületben is.


A rendészeteseket általában rendőrségre viszik, míg a kadétok a laktanyába vagy kirándulni mennek. (Nálunk, így megy, de több helyről is ezt hallottam már).


Később is elvégezhetsz még szakokat. Csak nem 5 éves lesz, hanem pl 1-2 évesként érettségivel.


Ha lesz ilyen virtuális/online nyíltnap az iskolában akkor érdemes feliratkoznod rá. Általában ilyenkor szokott lenni és ott több dolgot is mesélnek minden szakról, videókat mutatnak be stb. Tud segíteni a választásban. Rendészettel a kormányablaknál, kadéttal pedig a honvédségnél szinte mindig lenne munkád, de a sportedzői keresletet nem ismerem.

2020. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2020. nov. 22. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Rendészet. Én is rendészetis vagyok. És igen, a kadétoknak infó a fő tantárgy.
2020. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Irhatok privatba?
2020. nov. 22. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, 1-nek ne hidd minden szavát.


*Nőknél 160 cm, férfiak esetében 165 cm-nél alacsonyabb a testmagasság.”

2020. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan!
2020. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!