Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bme vagy SZE járműmérnöki...

Bme vagy SZE járműmérnöki szakán mennyire akadályozó tényező, ha csak egy szimpla érettségivel próbálkozok?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy szakma nélkül, kevés műszaki ismerettel (inkább gyakorlat terén). Emelt infó a terv hozzá. Mennyire lenne így kemény?

2020. nov. 23. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanulással megoldható, elég sokan szakmai tudás nélkül jelentkeznek, mégis elvégzik, majd ott megtanulod. Ha a matek és fizika tudásod biztos, valamint szorgalmas is vagy, akkor sikerülni fog.
2020. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
22%
Habár én nem ezen a szakon, de a BME Közlekkarán végzek éppen. Abszolút semmi hátrányod nem lesz belőle, ritka az, aki nem szimpla érettségivel jön.
2020. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén mondom, szakmai ismeretek nélkül egyszerűbb az ember dolga. Nálunk villamosmérnökin volt hogy nem egy technikus srác bukta szanaszét magát, mert azt hitte már rég tudja az anyagot, aztán csak kiderült hogy nem teljesen úgy van az ahogy ő OKJ meg gimi alatt tanulta.

A matekot meg a fizikát kell nagyon tudni, a többit majd megtanítják, illetve gyakornoki munka, utánaolvasás keretében találkozol velük.

2020. nov. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A fizikával sajnos vannak problémáim. Milyen szintű tudásnak kellene lennie ahhoz, hogy minimum az első évet el tudjam végezni? Vagy miket kellene tudni? Emelt infóm lenne hozzá, de akkor ezek szerint ott nem sokra mennék vele, vagy?
2020. nov. 28. 20:10
 5/6 anonim válasza:
45%
2-es vagyok. Az első 3-4 félév ugyan az mindenkinek(jármű,közlek,logisztika), együtt vannak az alapozó tárgyak. Egy stabil középszintű fizika tudás bőven elégséges. Mindent az alapoktól kezdenek tanítani, aztán persze iszonyat gyorsan jönnek az új információk, de egy emelt fizikás sincs olyan sokkal előrébb, maximum 1-1 tárgy első pár hetében, utána teljesen új minden, eltörpül az egyetemen tanultak mellett a közép és emelt érettségi közti különbség.
2020. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

3-as vagyok. A matematikát kell tudni elsősorban, de azt tényleg nagyon. Ha integrálni/deriválni nem is, de az összes többi dolgot ami emelt érettségin előfordulhat azt jó tudni álmodból felkelve is. Ha már csak a matekot vágod, azzal fényévekkel előrébb jársz a képzésben, mert minden a matekra (mint eszközre) épül.

Fizikára próbálj ráfeküdni azért, nem nehéz tárgy, csak középiskolában sajnos gyatra mód tanítják (ez van ha nincs jó fizika tanár)

2020. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!