Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen matekot tanítanak az...

Milyen matekot tanítanak az ELTE-n?

Figyelt kérdés

Sok helyen látom hogy az ELTE-n erős a matek, valaki nem tudna esetleg valami "elrettentő példát" mutatni? Érdekel az ELTE "matekszakja", de nem tudom el merjek e menni oda. Szoktam versenyekre járni, értem a matekot, de nem akarok ott pofáraesni miután ràjövök hogy nem erre szàmítottam. Szóval mit lehet érteni ez alatt a "durva matek" alatt?

(Esetleg az infó mennyire erős ELTE matekon? Ha meggondolom magam lehet vele kezdeni valamit, vagy nagyon nehéz? És ELTE-IK-n milyen a matek? Nyilván gyengébb mint matekon, de milyen típusú, milyen tudást ad?)



2020. nov. 28. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Matek szakon jellemzően a matematika sokféle ágát tanítják, és van egy kis informatika is. Jellemzően 28 kredit összesen a matekos tárgyak. Megpróbálom felsorolni, hogy miket tanítanak, de lehet, hogy kihagyok valamit. Analízis, algebra, véges matematika, algoritmusok, geometria, gráfelmélet, gazdasági matematika, funkcionálanalízis, komplex függvénytan, valószínűségszámítás, statisztika, operációkutatás, sztochasztikus folyamatok, topológia. Nagyjából ezek, de biztos van még más is.
2020. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Baluba ***** válasza:
77%
A legnagyobb lépcső, amit meg kell tenni, az az absztrakció. Ezt nagyon nehéz mérni, de én azt szoktam megkérdezni, hogy gondot okoz-e elképzelni egy 4 dimenziós teret? Mekkora egy a oldalhosszú, 4 dimenziós kocka testátlója? Hogy helyezkedhet el egy 4 dimenziós térben egy 3 dimenziós tér és egy egyenes? Ha ezeket szemléletesen végig tudod gondolni, az egy jó indikátor, hogy neked való az ELTE matek.
2020. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyelőre érdekesen hangzik a dolog :) Esetleg azt meg tudnátok mondani, hogy milyen munkalehetőségek vannak? Ezt inkább úgy értve, hogy proginfón tudom hogy van kötelező gyakorlat és szoros kapcsolatuk is van a cégekkel ami segíti az elhelyezkedést; matekon esetleg van ilyen? Ha igen akkor milyen típusú cégek?
2020. nov. 29. 01:11
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Én is mindig jó voltam matekból és csalódás volt ami itt proginfón van. Nem kell 4 dimenziós tereket elképzelni, nem kell túl sok ész hozzá, leginkább csak tételeket és bizonyításokat kell bemagolni, de a legjobb, hogy semmi köze az informatikához, csak beraktak pár matek szakos tárgyat, gondolom erre volt tanár.
2020. nov. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha ELTE, akkor inkább menjek matekra?
2020. nov. 29. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha gondolod menjél, de szerintem ott sem 4 dimenziós terekkel szórakozás lesz.
2020. dec. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Baluba ***** válasza:
87%

Nem mondtam, hogy 4 dimenziós terekkel szórakozás lesz ELTE matekon (bár n dimenziós vektorterekkel rengeteget dolgozik az ember 3/5 év alatt). A válaszom arra irányult, hogy jellemzően azoknak jelent gondot az elvégzése, akik hiába voltak jók gimiben matekból, nem jók absztrakcióban. Ez a képesség gimiben nem derül ki, van olyan ismerősöm, aki versenyeket nyert, de ezért szenved ELTE matekon.

Mutattam egy feladatot, amit egy erős gimis tudással meg lehet oldani, ha az embernek van jó absztrakciós képessége. Nyilván ez nem egy hivatalos felvételi, se nem tipikus egyetemi feladat, de jobbat én még nem hallottam, ami az absztrakciót mérné gimis tudással.

2020. dec. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!