Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NKE-HHK vagy altisztképző?

NKE-HHK vagy altisztképző?

Figyelt kérdés

melyikre menjek inkább? tapasztalatok? különbségek?

(katonai vezető szak érdekel egyébként)



2020. dec. 3. 21:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind a te elszántságodon, és akaratodon múlik. Ha magasabb fokon akarsz a Honvédelemnél dolgozni, vezetőegyéniség vagy akkor nyilván egyetem, onnan kimész Hadnagyon kezdesz, míg egy altiszt, érettségi, és lényegében, te is ugyanúgy parancsokat hajtasz végre, nyelni kell, emellett sok papír munka. Azért egy diploma nem árt szerintem ( abban az esetben ha a tanulmányod az egyetemi szinten van, tehát nem nagy eséllyel buksz ki az első évben) , akár Honvédelem, de ha az egyetem végére úgy döntesz mást akarsz akkor is lesz egy diploma a kezedben. Viszont ha kifejezetten katonai pályát akarsz, és a tanulmányaid nem elegendő az egyetemi szintre ( hozzátéve sokan buknak ki) vagy más személyes okok miatt akkor nyílván altisztképző. Remélem segítettem,
2020. dec. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!