Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor érdemes kiiratkozni az...

Mikor érdemes kiiratkozni az egyetemről? Vizsgák előtt vagy után?

Figyelt kérdés

Röviden azért iratkoznék ki, mert nem az, amire számítottam.


Mielőtt bárkinek eszébe jutna, hogy elvettem más elől a helyet: 10 fős szaknak indult és voltunk 3-an.



2020. dec. 6. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy vizsgaidőszak után lenne jó mert most szerintem sok dolguk van a tanulmányi osztálynak de amúgy ha van idejük most is elintézheted.
2020. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Bárki,aki azzal érvel, hogy elvetted a helyet, 💩d le... Ez nem egészen így működik.



Egyébként, ahogy érzed. Nem kötelező, de ha levizsgázol és máshol folytatod, akkor esetleg lehet 1-2 tárgyad, amit elfogadnak.


[

Story time:

Én az első alkalommal levizsgáztam, nehogy valami baj legyen a kreditekkel (naiv egyetemistaként). Másodjára meg pont egy vizsga után (és számtalan egyéb dolog után) mondtam búcsút az egésznek.

]

2020. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretném otthagyni az egyetemet! Boldogtalannak érzem magam, és inkább meg akarok tanulni németül, olvasni egy csomó könyvet hogy fejlesszem a szókincsem, és dolgozni, közben gondolkozni hogy milyen szakmát tanuljak majd a pénzből amit keresek. Szabad szeretnék lenni!

Első félévben vagyok, ha nem mész el vizsgázni, kell fizetni? Vagy ez minden egyetemen máshogy van?

2020. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Első félév után nem kell még fizetni, akkor sem ha levizsgáztok.

Ahogy azt a 2. válaszoló mondta, ha olyan szakra mész át ahol esetleg el tudnád fogadtatni 1-2 tárgyadat akkor megéri vizsgázni. Sőt szerintem ha maradsz egyetemen (mmint nyilván másik szakon) akkor is lehet, hogy megéri 1-2-t megcsinálni, hogy megszokd a szituációt, ráadásul így még tét nélküli is a dolog. Nagyon stresszes tud lenni egy első vizsgaidőszak.

2020. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jobb passziválni? Mert akkor tudok vállalni diákmunkát is, ha más nincs. Sok helyre az a feltétel, legyen aktív vagy passzív hallgatói jogviszonyod.
2020. dec. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudnék diákmunkát vállalni, mert levelezőn vagyok(voltam). Szóval a passziváltatásnak sincs értelme, főleg ha utána akarok kiiratkozni akkor fizetnem is kell.


Normális munkahelyet akartam, de közben meg elkezdtem a jogsit (vírus miatt március helyett augusztusban kezdtem),amire a szüleim mondták, hogy hagyjam a munkát amig jogsizok- még mindig, mert heti 1x bejutok, és közbe jöttek dolgok.


De majd pár év múlva lehet visszatérek, de most túlságosan elhamarkodtam.

2020. dec. 8. 12:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!