Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE-ÁJK, vagy KRE-ÁJK?

PTE-ÁJK, vagy KRE-ÁJK?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Pázmányon tanulok jogásznak, de nem igazán jött be ez az egyetem. Nem igazán tetszik az egész légköre, meg hogy teljesen sz*rnak a hallgatókra.

Se hallgatói élet, se kollégium, ösztöndíjak is csak kivételes alkalommal. A tanárok egy része jó, de nagyon nagyra van magával, a másik része meg nem sokat ér. Emiatt szeretnék jövőre egyetemet váltani. Két lehetőségen gondolkodok, az egyik a PTE-ÁJK, a másik a KRE-ÁJK.

A PTE mellett szól, hogy van kollégium, ha pedig nem kerülsz be, kaphatsz lakhatási támogatást. Ahogy hallottam, elég jó a hallgatói élet, és jók a tanárok is. A KRE-ÁJK mellett szól, hogy állítólag ott is nagyon jók az oktatók, de nincsen hallgatói élet nagyon ott se tudtommal. Ellenben oda gyakran a "futottak még" jogászpalánták kerülnek be, éppen ezért nem annyira magoltatós, és szigorú az egyetem, mint mondjuk az ELTE vagy a Pázmány, mert hát az egész évfolyamot mégsem buktathatják meg. Ezért úgy gondolom, ott nagyobb eséllyel szerezhetnék diplomát. Vagy legalább is kisebb a csúszás esélye. Egyébként onnét is kerültek ki jó jogászok, félreértés ne essék.

Ezek azok az érvek, ami alapján gondolkodok azon, hogy hova adjam be a jelentkezésemet idén a felvételin. Vagy érdemes lenne szerintetek félévkor átmenni? Ha vannak itt valamelyik egyetemen tanulók, szívesen meghallgatom a véleményüket.


2020. dec. 8. 13:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!