Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor hány nyelvvizsga...

Most akkor hány nyelvvizsga szükséges a gyógyszerész diplomához?

Figyelt kérdés

A felvin a következőt találtam:


,,A mesterfokozat megszerzéséhez angol, német, francia, spanyol, olasz vagy orosz nyelvből vagy nemzeti, illetve etnikai kisebbségi nyelvből egy államilag elismert középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges"


Ebből arra következtetek, hogy csak egy nyelvvizsga szükséges hozzá, viszont egy csomó helyen meg azt hallottam, hogy kettö kell ahhoz, hogy ki lehessen kapni a gyógyszerész diplomát. Most akkor melyik az igazság? Estleg egyetemenként változik? Ha igen, akkor hol kell hozzá egy és hol kettő nyelvvizsga? Mit ajánlanátok az angol mellé második nyelvnek, ha a gyógyszeripar lenne a cél? Milyen szintű nyelvtudást várnak el ezek a cégek mind angol, mind második idegen nyelvből?


2020. dec. 8. 22:00
A kérdező szavazást indított:
1 nyelvvizsga kell
2 nyelvvizsga kell
egyetemenként változó
13 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

A felvi a hivatalos forrás, nem szabad arra alapozni, hogy az ismerősöm ismerősének az ismerőse azt mondta, hogy...

Ha a felvin ez szerepel, akkor ez a hivatalos, elegendő egy középfokú nyelvvizsga. Mivel egy adott szak követelményei központilag vannak meghatározva, így nem fordulhat elő olyan, hogy az egyik felsőoktatási intézményben 1, a másikban 2 nyelvvizsga kell. Jelenleg mindenhol egy szükséges, a fent leírtak szerint.

2020. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de nem csak hallomásra alapoztam, hogy két nyelvvizsga kell, ugyanis pl a SOTE honlapján a következő van:


"A gyógyszerészi képesítés megszerzésének feltételei a sikeres záróvizsga letétele, legalább egy középfokú, „C” típusú államilag elismert nyelvvizsga és egy másik nyelvvizsga vagy egyetemi nyelvi záróvizsga."


Itt ellentmondás van a felvi és az egyetem honlapja között, pedig mindkettő hivatalos forrás.

2020. dec. 8. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Az egyetemét vedd alapul.
2020. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Egyetemi diplomához (mester+alap vagy osztatlan) általában kettő vagy egy felsőfokú kell. Sima alapszakhoz általában egy.
2020. dec. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
4es nem minden esetben kell a 2 nyelvvizsga akkor sem.
2020. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
5 ja, az ÁLTALÁBAN-t dísznek írtam oda, nehogy észrevedd
2020. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Negyedéves vagyok. Egy nyelvvizsga kell, s akiknek nincs még egy tenni kell angolból egyetemi záróvizsgát, de az nem középszintű tudást kér hanem alapszintűt inkàbb.
2020. dec. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!