Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van arra esély, hogy a jövőben...

Van arra esély, hogy a jövőben az online oktatás jelenlegi formája megmaradjon?

Figyelt kérdés
Teljesen meg vagyok elégedve ezzel. Egyrészt rengeteg szabadidőm van, online oktatásnál sokkal könnyebb jó jegyeket szerezni. Ha lekapcsolom a kamerát, akár pihengethetek is kicsit, így relaxálva hallgathatom a tanítást. Szóval nem egy rakás előnye van.
2020. dec. 8. 23:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%
A jelenlegi formában esélytelen. Szombati munkanapokon esélyes, hogy ilyesmi lesz, de egyelőre nem lesz általános, az biztos. Legalábbis remélem!
2020. dec. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Végülis haladni kell a korral. A könyvek is meg fognak szűnni, és átveszi a helyüket az e-book.


Hagyományos iskolákra sem lesz már szükség. Max az érettségire bemenni.

2020. dec. 8. 23:13
 3/42 A kérdező kommentje:

Még valami: a tanárverések vagy az iskolai lövöldözések is megszűnnének. A tanárok is biztonságban lennének. Na meg nem lenne iskolai erőszak is, amikor pl egy diákot szivatnak!


Millió előnye van.

2020. dec. 8. 23:16
 4/42 anonim ***** válasza:
73%

Igen, cserébe szociális analfabéták kerülnek ki, hiszen soha sem volt kortárs közösségben az illető diákként.


Elhiszem, hogy te tök jól elvagy, de sok más diáknak hiányzik a szociális élete, a barátai, a tanári magyarázat stb.


Én is jól elvagyok digitális oktatásban, több szabadidőm van, ez tény. De nem örülnék neki, ha végleges (vagy beláthatatlanul hosszú) lenne.

2020. dec. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Az iskolákban sok esetben hierarchia uralkodik. A lúzereket szivatják, az átlagosokkal nem foglalkozik senki, a menők meg élvezik a suli legjobb csajait, mások tiszteletét, meg rendszerint benne vannak az iskolai futball válogatottban is.


Ez a rendszer nem mindenkinek hiányzik.

2020. dec. 8. 23:29
 6/42 anonim ***** válasza:
68%

A távoktatás egy kényszermegoldás, csak arra jó, hogy ne kelljen évet ismételni, de egyébként alkalmatlan mindenre.

-nehézkes a kivitelezése, főleg a pedagógusok és a diákok hozzáállása, és az előbbiek hozzá nem értése miatt

-a számonkérés szintén kivitelezhetetlen

-hosszú távon introvertálttá, sőt antiszociálissá tenné a diákokat


A válasz tehát, január 11.-én vége a távtancinak, utána pedig indul a vakcinázás, tehát ilyen soha többé nem is lesz, maximum szombati tanítási napokon.

2020. dec. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a válasz valahol a kettő között van. Elhanyagolhatatlan az a szociális érintkezés, amit egy iskola tud nyújtani, egy teljesen digitális rendszerben nem lennének "rákényszerítve" a szocializálódásra. Persze, a hagyományos rendszer is fenntarthatatlanná fog válni az idő múltával és szükség lesz változásra a skandináv irány felé, de én ezt nem a közeljövőbe jósolnám.
2020. dec. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

"A válasz tehát, január 11.-én vége a távtancinak,"


Nem lesz, hogy vége lesz, mert a fertőzöttek száma több ezer, ami az ünnepek alatt (rokonok látogatása, bevásárlási láz) csak emelkedni fog.

2020. dec. 8. 23:39
 9/42 anonim ***** válasza:
73%
Még egy kiegészítés: erről pont az a beszélgetés jut eszembe, amit a volt angoltanárommal folytattam a Sound of Silence című dalról. A dal témája az elidegenedés; egyszerűen az online közeg akármilyen közösségformáló hatással is bír, mivel ez egy kétélű kard, ezért könnyen bekebelezheti a bizonytalan lelkeket. Nem lenne egy jó utópia.
2020. dec. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

"a számonkérés szintén kivitelezhetetlen"


Nem az, meg lehet oldani.

2020. dec. 8. 23:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!