Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha diploma már nem ér semmit,...

Ha diploma már nem ér semmit, akkor miért diplomáznak emberek?

Figyelt kérdés

Főleg itt gyakorin olvastam nagyon sokszor a "diploma már nem ér semmit" frázist.


Meg hogy régebben ennek volt értéke, de ma már nincs. Logikailag értem hogy szocializmusban ahol szinte mindenki szakmunkás, jó esetben érettségizett volt, és csak egy nagyon szűk rétegnek volt diplomája, akkor persze értékesebbnek hatott egy diploma.


De ma ilyen hülyeséget mondani hogy diploma nem ér semmit, ez baromság. Nekem az a tapasztalatom hogy még a "büfé szakos" diplomás ismerőseimnek is jobb munkakörülményeik és fizetésük van mint bármely szakmunkás ismerősömnek.



2020. dec. 11. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
ezt csak azok mondják akik nem tudták megszerezni
2020. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Úgy szokták érteni, hogy önmagában nem ér semmit, ami egy alapszakos diploma esetén nem akkora túlzás.

Ha az ember nem megy mesterre, vagy utána PhD-re, akkor tényleg nem volt sok értelme még 3 évet lehúzni. Legfeljebb annyi, hogy verheti a mellét a diplomára.

2020. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Az utolsó is nagyban okoskodik, csak azt nem veszi figyelembe, hogy sok munkakörben szóba sem állnak veled, ha nincs diplomád.


Valóban nincs már akkora szerepe, mint harminc éve, de azért fontos.


Azok mondják, hogy nem ér semmit, akiknek jobb esetben csak egy érettségijük van, és most maguknak akarják bemagyarázni, hogy nem is kellett nekik továbbtanulni.

2020. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

# 3


Például nekem sincsen még, belső képzéssel vettek fel mérnöki munkát támogató szellemi munkakörbe, és első évemet csinálom egyetemen munka mellett.


De még így is ég és föld a különbség a korábbi munkáim és a mostani között.

2020. dec. 11. 10:10
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
Azért, hogy addig se kelljen dolgozniuk, hogy kitolják a gyerekkort, hogy ne kelljen kilépni az életbe, a munkaerőpiacra. És mert mindenki irodában akar ülni. És mert sokan abba a tévedésbe ringatják magukat, hogy pont annyi megüresedett diplomás állás van jó fizetésért, mint amennyien évente végeznek...
2020. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

# 5


Akármennyire mondják, a szakmunka nem fizet annyit mint a diplomás, vagy néhány ritka, kivételes esettől eltekintve nem fizet annyival többet, amennyiért megérné az íróasztalt munkásruhára cserélni.


Még ha nincs is annyi jól fizető állás diplomával, de van sok kevésbé jól fizető ami még mindig messze komfortosabb munkakörnyezetben és magasabb bérért végezhető mint bármely szakmunkás állás.

2020. dec. 11. 10:28
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Ma már inkább belépőszint a jobb(?) munkahelyekre.


Én vállalkozó vagyok, és nem sokra megyek a büfészakos diplomámmal (viszont sokat hasznosítok abból, amit érte tanultam), de éppen most szemezek egy mesterszakkal, ami nagyon érdekel.


Ha nem volna diplomám, esélyem sem nyílna elvégezni, mivel alapfeltétele a tanfolyamnak.

2020. dec. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan állás, amit a megfelelő diploma nélkül nem lehet betölteni. Tanár, orvos hivatástudatból lesz az ember, bár az orvosok fizetését most durván megemelik. Nem vitatom, hogy vannak szakok, amiket csak azért végeznek el, mert érdekli őket például a filozófia, és nem fogja hasznosítani a munkában. De megnézném, hogy egy mérnök munkáját te elvégeznéd diploma nélkül.
2020. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, ha én jogász szeretnék lenni, akkor felesleges a diploma?


Bizonyos munkákhoz alap a diploma, jelentősége van, de csökkent az évekhez képest.

2020. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyasmi, mint a "pénz nem boldogít". Jó, de attól még igen jó lesz egy élet attól, ha lekanyarodik a szükségletekért meg alapigényekért egész napokat, heteket, hónapokat eldaráló, értelmetlen útról, és nagyobb dolgokat is fenntarthat, fejleszthet, és ténylegesen rugalmas a munkaidő, nem a szabadidő rugalmasságát érted alatta.
2020. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!