Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri-e a Kispesti Károlyi...

Megéri-e a Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol tannyelvű Gimnáziumba jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Nemrég eléggé felkeltette ez az iskola az érdeklődésemet, utána is néztem, de a témához kapcsolódó kérdések több évesek is voltak, és nem tudom jelen pillanatban mennyire hitelesek. Ezért gondoltam, hogy, életemben először, kiírok ide egy kérdést.

Nagyon szimpatikus nekem ez a suli, a spanyol és az angol haladó csoport(ok) miatt. Először is az előkészítő (nulladik) évben problémát jelentene ha, egyáltalán nem vagy csak egy nagyon kicsit tudok spanyolul? Mert vannak olyan kéttannyelvűk ahol kell előzetes nyelvtudás. És az angol nyelv viszonylag erős? Nincs "elhanyagolva" a spanyol mellett? Továbbá, a vidékről bejáró diákok esetleges késéseit rugalmasan kezelik? Nagyon érdekelne hogy milyen a közösség a gimiben. Gondolok itt, a tanári karra, ők mennyire megértőek,kedvesek,elnézőek, és az osztályközösségekre is. Jellemző a kiközösítés, piszkálódás?

És igazából anyagi szempontból drágának számít ez az iskola? Láttam elég sok programjuk van (tudom nem kötelező részt venni rajtuk).

Ha van valamilyen élményed, tapasztalatod, véleményed, kérlek írd meg. Esetleg te is azon gondolkodol, hogy ide jelentkezel, várom a válaszodat!:)

Előre is köszönöm!



2020. dec. 16. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a legjobb barátnőm oda jár, spanyol-német szakra. Ő nagyon szereti, anyanyelvi szinten tud már spanyolul, és B2-es szinten németül. Egyáltalán nem tanult spanyolt előtte, és ott nagyon az alapokkal kezdik tanítani a nyelveket, szóval biztos nem fogsz hátránnyal indulni, hogy te egyáltalán nem tudsz spanyolul vagy csak minimálisan. Az osztályközösség nagyon jó, ő nagyon szereti, de ez ugye nem mérvadó, hiszen minden osztály más, minden osztályba más ember jár. Lehet te is egy nagyon jó osztályba fogsz kerülni, de az is lehet hogy utálni fogod a társaidat. Nem lehet tudni előre. A tanárok állítólag, elmondása szerint nagyon jól tanítanak. A spanyolt tényleg nagyon nyomják és jól tanítják. Előkészítő év után már B2-es szinten tudtak spanyolul. Nagyon sok tantárgyat, mint pl.töri, matek, föci spanyolul fogtok tanulni ( legalábbis ezekre emlékszem). Nem tudok nyilatkozni az anyagi szempontról, arról nem igazán szoktuk beszélni. Viszont ő volt már kint Spanyolországba cserediákprogram keretében, teljesen ingyen, és nagyon élvezte! Programokról annyit tudok hogy vannak spanyol hetek, amikor valamelyik spanyol nyelvű országnak a kultúráját, ételeit lehet megismerni, megkóstolni pl. Chile.

Összességében és nagyon ajánlom neked ezt az iskolát, mivel a nyelv nagyon fontos a mai világban, és spanyol mellett az angolt/németet is nagyon megtanítják!

Remélem tudtam segíteni. Ha van valami egyéb kérdésed nyugodtan leírhatod és megkérdezem tőle.

2020. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Én azért elég vegyeseket hallottam a Karolyiról...

Az egyik volt osztálytársam imadja,de kapásból tudok vagy 4-5 olyan emberről,akinek akkora stresszt okozott ez a suli,hogy pszichológushoz kellett járnia.

Minden hétfőn témazárot írnak az előző heti anyagból és minden nap feladnak több száz szót másnapra.De amúgy elég sok program van,csere diák program stb.

Szerintem csak akkor menj oda,ha tényleg céljaid vannak a spanyollal és nagyon kitartó vagy.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert az írásbelihez😊

2020. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A Károlyiban végeztem 2 évvel ezelőtt. Ahogyan mondták, a spanyolt tényleg nagyon megtanítják, az ország legjobb spanyoltanárait itt találod. Én angolra jártam, amiből az ötödik év után C1es nyelvvizsgát tudtam szerezni a C1es spanyol és a B2es portugál mellé. A nyelvoktatás tényleg nagyon színvonalas, emellett szerintem a magyar és töri tanárok is elég erősek. Nem fogok hazudni, tényleg sokan nem bírják, sokan mennek el, viszont a többség képes rá. A késések... hát tanára válogatja, van, aki simán beír minden alkalommal, akkor is, ha csak két percet késel, viszont nem ez a jellemző a tanárok többségére. Sokan járnak az agglomerációból, tudják a tanárok is, hogy ez sokszor nehézséget okoz. A mi évfolyamunk közössége jó volt szerintem, sok barátot lehet szerezni nemcsak az osztályból, de az egész évfolyamból és a suliból is, elég nyitott meg befogadó a közösség, plusz a vezetőség nagyon ellenez mindenféle piszkálódást vagy ilyesmit. Azt fontos tudni, hogy sok az olyan tankönyv (főleg spanyol), amit a suli Spanyolországból rendel, ezek jóval drágábbak, mint a magyar könyvek, de a suli könyvtárában is vannak példányok, szóval szerintem nem kell aggódni. Ami még plusz kiadás lehet, azok a szótárak és a csereprogramok, kirándulások, de ezek persze nem kötelezőek (plusz egyébként olcsóbbak, mint egy sima út). Őszintén én nem csak tudásban kaptam sokat a Károlyitól. Semmire nem cserélném el ezt az öt évet és bármikor visszaülnék a dobogóra. Igen, nehéz, igen, a tanárok sokat követelnek, de legalább annyit vissza is adnak a gyerekeknek.

2020. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek így a felvételik előtt! Mellesleg többször is olvastam, hogy nagyon hajtanak a Károlyiban, de ez legyen a legkevesebb. Függetlenül a sok tanulástól, szívesen járnék ide, már csak be kell kerülnöm:)
2021. jan. 14. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!