Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok arról hogy az...

Mit gondoltok arról hogy az Eszterházyn pár szakon lesz távoktatásos tagozat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a gazdálkodás-menedzsment és programtervező informatikus szakokra.

Az persze potenciális bökkenő, hogy még bizonytalan, hogy állami finanszírozásos lesz-e, vagy csak önköltséges.

Meg állítólag min. 12 felvett jelentkező kell ahhoz hogy elinduljon.



2020. dec. 17. 23:13
A kérdező szavazást indított:
Nagyon örvendek, mindenképpen jó dolog még ha önköltséges formában lesz csak akkor is!
Csak akkor jó ha lesz állami finanszírozásban!
Tök felesleges.
Szerintem kártékony, ne próbáljunk meg már mindent megúszni!
21 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A távoktatással nincs bajom, Európában nagyon sok helyen csináljak ezt a modellt, főleg olyan szakokon, ami nem vagy csak minimális gyakorlatot kíván ( azt nekik is teljesíteni kell persze).

Én levelezős vagyok, most nekünk szinte az elejétől így "távban" ment . Nem is látom már értelmét, hogy elméleten bent üljünk. A gyakorlatokat lehetne tömbösíteni és úgy teljesíteni. Nekem teljesen mindegy, hogy hol hallgatom az előadásokat.

2020. dec. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És gondolom azokon a szakokon is jó, ahol online is lehet gyakorlatozni.


Azokra a véleményekre viszont kíváncsi vagyok, akik szerint ez kártékony, csak nem igazán részletezik.

2020. dec. 20. 10:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Azt nem tudom milyen lenne az online gyakorlat. Én Pk-n vagyok, itt azért vicces lenne az online iskolai gyakorlat.😂

Gondolom a legtöbb ellenzőnek az olyan szakok ugranak be elsőre, mint az orvos, fogorvos amiket nyilván nem lehetne távoktatásban csinálni, vagy legalábbis nagyon nehéz lenne összehangolni a gyakorlattal.

2020. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#2: Én a kártékonyra szavaztam, és picit részletezem, hogy mi a véleményem róla, mint elsőéves gazdaságinformatikus hallgató: Az elméletek online megtartása nem egy rossz dolog, feltéve, ha a tanár nem a legolcsóbb mikrofonnal kezd el magyarázni, mert kényelmesebb, mert nem kell bejárni. Hátránya, hogy nem lehet a bejárással plusz pontot kapni, de egy kis kreativitással lehetne orvosolni (pl. moodle-ba feltölteni az előadás videókat, mert ott úgy is látja a tanár, hogy megnézted-e vagy sem.


A gyakorlatokat jobban szeretem élőben hallgatni, mert a tanár akkor könnyebben, gyorsabban, és jobban tud magyarázni, mutogatni, esetleg egy hallgatói kérdésre válaszolni, így a személyes jelenlétet nem váltja ki egy online óra, még akkor is, ha élőben megy.

2020. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Update: A rektor évértékelőjéből kiderült, hogy lesz állami finanszírozott formája a proginfónak és a gazdmennek.
2020. dec. 22. 20:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Hol lehet elérni az évértékelőt ? :)
2020. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezek csak alapképzésen vagy mesteren is lesznek ? :)
2020. dec. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7: Proginfóból csak alapképzés (meg FOSZ) van Egerben.

#6: Itt az évértékelő: https://www.youtube.com/watch?v=0PqjyY4pt9E

10:19-hez lehet ugrani ha csak ez a rész érdekel.

Viszont az furcsállom, hogy a nyílt napon a gazdment mondták a proginfó mellé, az évértékelőben pedig a kereskedelem-marketinget...

2020. dec. 23. 10:33
 9/13 Gábor Dávid válasza:
50%
Ezek szerint elképzelhető, hogy programtervező informatikus foszkból hirdetnek távképzést. Nekem őszintén dolgozó közgazdászként, nagy segítség lenne egy ilyen képzés (enélkül igazából el is engedem, hogy intézményi keretek között tanuljak bármi ilyesmit munka mellett).
2020. dec. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A felvi.hu-n viszont még nincs kint az államis formája, pedig az egri rektor hivatkozott arra, hogy Palkovics miniszter megadta az engedélyt.


Most akkor mi van?!

2020. dec. 30. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!