Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A neptun kód véletlenül van...

A neptun kód véletlenül van legenerálva?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy a Neptun kód random generátorral készül, vagy valamiféle személyes információkból alkot egy hatjegyű kódot. Azért lenne érdekes számomra, mert nemrég jelentkeztem erre a csodás új drónos online képzésre, ahol az okmányok álmenüben a "Tanulói küldemények" alatt lévő vonalkód tartalmazza a Neptun kódomat. Én az E-Titán felületen nem adtam meg a Neptun fiókomat, mindössze a személyi igazolványom adatait kellett megadnom. Előfordulhatott volna az a véletlen, hogy generálásra került pont ugyanaz a hatjegyű azonosító itt is?

2020. dec. 25. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem véletlenül generálódik, voltam már esetleg bármilyen más felsőfokú képzésen? Én több egyetemen is tanultam már, és mindig ugyanaz volt a neptun kódom, ugyanúgy, mint a diákigazolványszám sem változik. A neptunban bal oldalz felül van olyan, hogy képzés neve, ott meg tudod nézni, szerepel-e bármilyen másik képzés.
2020. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Régebben a névből és a születési dátumból generálták. De éppen az idén volt nálunk szó arról hogy ma már teljesen véletlen. Az én Neptun kódomba is vannak olyan betűk/számok amelyek egyatalan nem kapcsolódnak hozzám.
2020. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Valószínűleg mindig vannak benne véletlen karakterek is. Több egyetemen is voltam, és mindig más neptun-kódot kaptam (valamelyiknek semmi köze sem volt a nevemhez).
2020. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Egy algoritmus generálja a születési névből, időből és az anyja nevéből. Akárhova mész egyetemre, mindenhol ugyanaz lesz a neptun kódod. (tapasztalat).
2020. dec. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

#4


Pont ez az érdekes, hogy nálam nem ez a helyzet (bár nem mindig ugyanolyan szerepben vagyok).

2020. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Freddy, akkor nálad van valami gikszer, ami miatt mindig újat kapsz.

Az átlag az, hogy ugyanaz a kód, egyszer legenerálják, és az tartozik hozzád onnantól.


Én pl diploma után tíz év kihagyással mentem el egy felsőfokú szakképzésre, ugyanaz lett a neptunkódom mint anno egyetemen.

2020. dec. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%

#6


Mindig azt hittem, hogy az adott intézmény generálja le, és az egyetemek egymástól függetlenül használják a kódokat.

2020. dec. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom miért kell lepontozni a másikat a saját tudatlanságodból.


[link]


Valószínű az egyetem is rosszul tudja.

2020. dec. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

#8


Én zöldet adtam.

2020. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

4-8, nekem pl nincs benne sem születési dátum, sem anyám neve, sem a monogramom vagy ilyesmi. Hat mássalhangzóból áll, nem megfejthető, hogy mi alapján.

Anno gólyaként azt tippeltem, hogy az első három betűnek biztos a szakomhoz van köze, mert arra rá tudtam húzni, ha nagyon akartam, de a csoptársaimnak nem ugyanìgy kezdődött a kódjuk, szóval ez is puszta véletlen.


Nem pontoztalak le, csak jelzésként írom, hogy a miből generálódik dolog nem mindig igaz. Persze az is tény, hogy én sok éve voltam gólya, így meglehet, hogy akkoriban más volt a szokás, de tavalyi évben pont a pte-n nem kaptam újat az általad írt adatok alapján, szóval a továbbvitel fix.

2020. dec. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!