Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyartanárok mire gondolnak...

A magyartanárok mire gondolnak, amikor látják pl. Facebookon, hogy milyen minősíthetetlen a tanulóik helyesírása?

Figyelt kérdés
Én megbuktatnám a fél osztályt.
2020. dec. 25. 21:04
 1/5 anonim válasza:
28%
Én a magyartanárt buktatnám meg 😂
2020. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem nézem. Mindenki szabadon lehet hülye. Ha nem vagyok a munkahelyemen, nem dolgozom.
2020. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

"Ez a világ megromlott" XD valami ilyesmire

vagy

"Minek lettem én tanár egyáltalán? Nem is akartam az lenni."

2020. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Én az egyik tanáromat kérdeztem meg pár éve, ő azt mondta hogy ha látszik, hogy csak a miatt van, hogy telefonon ír, vagy "netes szleng" akkor nem zavarja, mert megérti, hogy itt nem foglalkoznak ezzel az emberek, meg úgyis látja a dolgozatokban, hogy ténylegesen milyen a helyesírásunk. viszont amikor nem lehet a telefonra fogni, vagy hogy "gyorsabb" hibásan írni valamit (pl. j-ly tévesztések) azért akkor fogja a fejét.

Amikor viszont új osztályfőnök helyettesünk lett (magyar tanár) és bekerült a facebookos osztálycsoportba ahol láthatta visszamenőlegesen is, hogy hogyan írunk, összeszedte a legalapvetőbb és gyakoribb hibákat, és minden magyar órán egy 5-10 perces röpdolgozatot írtunk azokból (mindig úgy szerkesztette meg a válasz helyét, mintha hozzászólást vagy üzenetet írtunk volna). Ez tartott kb fél évig, ameddig azt nem látta hogy javul a netes kommunikációnk. Visszatekintve fergeteges, de akkor nagyon utáltuk ezt :D

2020. dec. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Más gépelni, és más kézzel írni. A helyesírásnál a kézírásra "tanulta" meg az ember. Ez is közrejátszik valamennyire. Na meg az, hogy a telefon szereti átvariálni a szavakat. :D
2020. dec. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!