Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a velemenyetek a Szekesfehe...

Mi a velemenyetek a Szekesfehervari SZC Hunyadi Matyas es az I. Istvan technikumrol?

Figyelt kérdés
Felveteli elott allok, es meg mindig eleg tanacstalan vagyok. A hunyadiba a Gazdalkodas es Menedzsment agazat, az I. Istvanba pedig a kozgazdasag szak erdekelne. Esetleg jar/jart oda valaki? Normalis valaszokat elore is koszonom ;)

2020. dec. 27. 23:04
 1/4 anonim válasza:
100%

Nekem volt szerencsém a Hunyadihoz, voltak jó és rossz pillanatok is egyaránt, de végül nem bántam meg a dolgot. Azt azért szögezzük le, hogy nem az a célom, hogy elbátorítsalak az egésztől, hanem egyszerűen leírom a tapasztalataimat, amit négy év alatt szereztem ott.

Tanulás szempontjából a Hunyadi nekem egyáltalán nem volt nehéz, alibi oktatás szint, nem ér semmit a "szakma" amit kapsz az érettségi mellé, az csak jól hangzik, de semmi haszna gyakorlatban. Ha nem vagy annyira jó tanuló, de kell azért az érettségi vagy esetleg érdekel valamelyik ágazat ami ott van, akkor van értelme odajárnod. Továbbtanuláshoz nem kapsz semmi segítséget sem, hiszen nincsenek fakultációk, mint rendes gimnáziumokban szokott lenni, a nyelvoktatás vicc kategória, többet árt mint használ. A szakmai tantárgyak általában nehezebbek, mint a sima tantárgyak, de ez attól is függ, hogy melyik tanárt kapjátok, mert vannak kimondottan rosszindulatú tanárok is. Készülj fel arra is, hogy 9-10. osztályban egy csomó ember kifog hullani az osztályból, de ez nem a tanárok miatt van, hanem mert senki sem tanul vagy akár be se jár évközben. Az osztályközösség léte vagy nem léte azon múlik, hogy milyen embereket vesznek fel veled együtt, magyarán a szerencsén fog múlni, hogy egy csapat istentelen munkagépre való gyökér mellé kerülsz be vagy normális, barátságos emberek közé. Sokkal többen szoktak lenni azok, akik vidékről járnak be, mint azok, akik Székesfehérváron élnek.

Az ilyen matek és töri órákon hatalmas hangzavar szokott lenni, mert senkit sem érdekel az egész, ha hátul ülsz kb. lehetetlen odafigyelni. Én úgy tudom, hogy az I. István is kb ilyen, meg a többi korábbi Szakgimnázium, amit most átneveztek technikumra. Mert miért is ne, ha egyszer jól hangzik? A négy év alatt amíg odajártam összesen háromszor változott a neve az iskolának XD. Ezek az úgynevezett technikumok csak arra jók, hogy szerezhess ott egy érettségit vagy egy OKJ-t, másra nem.

2020. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat, sokat segitettel vele. Szerintem vegul oda megyek, mert mas elkepzelesem nagyon nincs. Elegge kozvetlen szemelyisegem van, mar tenyleg csak azon mulik milyen osztalytarsakat kapok. ;)
2021. jan. 3. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az István is kb. ugyanennyi, de a tanárokról nekem rossz véleményem nincs. Mindegyik segítőkész,szívesen segít, persze ha ráér a családja mellett,van,hogy bentmaradnak 3-4-kor is.

Bár azért a legtöbben a tanuló maximumát elvárják-mégha azcsak egy hármas is.


Bár azóta már a 3. képzésforma van itt is:technikum, szakgimi, szakközép.


(én kereskedelmis voltam, de a közgázosoktól sem hallottam rosszat a tanárokról) A szakmai tárgyak nem vészesek, főleg ha jelen vagy, figyelsz. Meg fentebb írtam a tanárok segítenek. (bár a tesi tanárok érdekesek🤔) ja és a plusz tesik vagy úszás v néptánc képében vannak megoldva.


Az osztályközösség is kb. tipmix. Általában sok a nyitott ember, akik persze hangoskodósak is, de szerintem mindenki megtalálja a maga "klikkjét", csoportját.

Nálunk az órák jó hangulatban teltek, tudtunk figyelni.

Persze, itt is megvan a kibukás esélye.


Hát a szakma itt is kb. csak jól hangzik. Nyári gyakorlat van kereskedelmen, turisztikán is van évközben, közgázon nem tudom, hogy működik.


Viszont a suli fizikai megjelenése nem a legjobb. Kicsi folyosók, sok a kicsi terem ahol mindent be kell húzni😂 de van, ami meg borzalmasan nagy. Az udvar is baromi kicsiés egyenetlen, bár ha vándorolni kell, akkor úgysincs időd kimenni.


Orvosi vizsgálatra is a Hunyadiba kellett menni. Nekem furi volt a suli, majdnem megsüketeltünk a folyosón. Meg amikor az István fala megrepedt a lakóház építés miatt a Hunyadi pincéjét kaptuk meg😂eléggé dohos volt,de még mindig jobb, mint ha ránkszakadt volna a könyvtár/terem xd

2021. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom;)
2021. jan. 6. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!