Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bekerülhetek a Nemzeti Közszol...

Bekerülhetek a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre?

Figyelt kérdés

Rendőrtiszt szeretnék lenni, viszont van pár dolog, ami kicsit aggaszt. Az egyik, hogy el vagyok hízva, bár ettől annyira nem félek, mert már életmódot váltottam pár hónapja, és a gimnázium elvégzéséig van még 3 félévem, ami alatt szerintem simán le tudok fogyni, ráadásul megnéztem a fizikai alkalmasságit, és kb. mindegyik feladatnál a minimum követelmény harmadát simán meg tudom csinálni már most is, szóval szerintem addigra simán menni fog.

A másik a tanulmányi eredményeim, igazából minden tantárgyból 4-es körül vagyok, kivéve a matekot és a fizikát, matekból általában 2-es vagyok, fizikából 3-mas. Ez mennyire baj? Illetve tervezek addigra középfokú angol nyelvvizsgát csinálni.

És végül az a dolog amitől a legjobban félek, hogy eléggé rossz a szemem. Még nincs szemüvegem, de mindenképp kelleni fog, bár nem ilyen nagy dioptriásra kell gondolni, elvagyok jelenleg szemüveg nélkül is, csak messzebbre nem látok olyan jól.

Ezek alapján szerintetek be tudnék kerülni?


2020. dec. 28. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Az NKE-nek külön felvételije is van a ponthatárok mellett fizikai/orvosi/pszichológiai vizsgálatok. Ezek elvégzése nélkül nem kerülhetsz be az NKE oldalán meg vannak mi kizáró ok, illetve pl az erőnléti vizsgán mennyit kell teljesíteni. Ezen felül el kell érned a ponthatárt [link] itt láthatod a tavalyi ponthatárokat le is írják, illetve az oldalon tudsz a többiről tájékozódni. Megjósolni nem tudjuk ha teljesíted a felvételi követelményeket + eléred a ponthatárt bekerülsz, ha nem egyértelműen nem.
2020. dec. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!