Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova ajánlott jelentkeznem,...

Hova ajánlott jelentkeznem, hogyha 8 osztály után nem döntöttem el milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés
Ez nemhiszem hogy változtatni fog a válaszon, de jelenleg Ukrajnában tanulok, és nemtudom hogy szakiskolába, gimnáziumba, szakközép vagy szakgimnáziumba jelentkezzek. Melyik iskolákat ajánljátok? Mire van szükségem a jelentkezéshez?

2021. jan. 1. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én kéttannyelvű közgazdasági szakgimibe járok. Tvaly én sem tudtam hogy egyáltalán milyen szak érdekelne (mondjuk még most sem tudom), csak annyit tudtam hogy a nyelv érdekel, szóval választottam egy kéttannyelvű sulit. Nekem alap volt hogy szakgimi legyen, ha esetleg nem akarnék később tovább tanulni legyen szakmám is.
2021. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
1-es vagyok. Annyira nem kell durván tanulni mint a gimiben. Érettségim is lesz meg egy szakmám is, ha akarok akkor tanulok tovább suli végén, ha meg nem akkor elmegyek dolgozni.
2021. jan. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

1-es, bocsi, hogy elkeserítelek, de egy közgazdasági érettségivel nem tudsz sehol sem elhelyezkedni. Mondjuk ha ilyen mekis, tesco árufeltöltős munkára gondolsz, akkor de. (semmilyen szakgimnázium nem ad olyan tudást szerintem, hogy olyan irányba egyből tudj dolgozni főállásban.)


Ezzel kicsit sem arra gondoltam, hogy egy közgazdasági szakgimi felesleges. Én is olyanban végeztem tavaly. Csak én továbbtanultam/tanulok. 4 év alatt csak az alapokat tanítják meg közgazdaságból, ami Szamvitelből, Statisztikából, Pénzügyből (és még sorolhatnám miből áll), ha közgáz terén akarnál dolgozni suli után, akkor muszáj lenne specializálódni az egyikből (pl számvitelből és utána tudnál könyvelőként elhelyezkedni).


Kérdezőnek: Én úgy szakgimikből közgazdaságit vagy informatikait tudom ajánlani, ha ezek érdekelnek téged. Ha semmi ötleted nincs, akkor szerintem egy gimnázium lenne jobb, ahol pl tudsz tanulni angolt + még egy idegen nyelvet.

2021. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ha most újrakezdhetném, kéttannyelvűt választanék, ahol az adott nyelven tanuljátok a tárgyakat. A nyelvvel sokra lehet menni
2021. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én körülbelül tudom hogy mi akarok lenni, csak nemtudok választani. Eléggé jól tudok angolul ezért gondolkoztam a tolmácsban, de pszichológus vagy terapeuta(nemtudom a különbséget) is érdekel. Meg talán modellkedés, de ahhoz nem muszály külön iskolába menni. Én alapból nemtudom mi az a szakgimi meg a többi, ezért szeretnék szaknélkül tanulni, hogy legyen több időm. Vagy ez rossz ötlet? Annyira rossz tanuló nem vagyok, 9esem kevés van, a többi magasabb(a 9 azt hiszem 4+)
2021. jan. 3. 12:26
 6/10 A kérdező kommentje:
8 osztályt kitűnően végeztem, a mostani félévimben van 3 9esem(itt 8 helyett 9 osztály van)
2021. jan. 3. 12:29
 7/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Szakgimnázium ahol tanulsz még valamilyen szakot. Ugyanazt azt a matek, magyar, töri stb... érettségit írják mint aki simán gimnáziumba járt, csak kötelező szakgimiben a szakodból is érettségizni. A természettudományi tantárgyak vannak egyedül "háttérbe szorítva" mert úgy már nagyon sok órák lennének a szakmaik mellett.


"Eléggé jól tudok angolul ezért gondolkoztam a tolmácsban, de pszichológus vagy terapeuta(nemtudom a különbséget) is érdekel."

Ez alapján én egy jó kéttannyelvű gimit ajánlok (kéttannyelvű azt jelenti, hogy néhány tantárgyakat pl töri vagy matek angolul oktatják) és még ahol tudnál tanulni +1 nyelvet (pl spanyol, német).

Viszont ha mégsem a tolmácsolással foglalkoznál akkor egy gimnázium tökéletes, hogy jelentkezz egyetemre pszichológus szakra.

2021. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
beszélsz oroszul?
2021. jan. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát ukránul igen, de nem az erősségem
2021. jan. 4. 14:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha mellé megtanulsz oroszul és lesz egy gazdasági végzettséged, akkor azzal jó üzleteket fogsz tudni kötni a jövőben. Az oroszokkal a gazdasági kapcsolatok a jövőben fontosak lesznek, maximum ezt tagadják a médiában.
2021. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!