Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a BME-VIK...

Mi a különbség a BME-VIK (villany) Beágyazott és irányító rendszerek specializáción az ágazatok között?

Figyelt kérdés
Elsősorban az AUT és a MIT érdekelne. Ha jól értem az itt végzettek nagyjából ugyanazokon a helyeken tudnak majd elhelyezkedni, hol van a hangsúlyeltolódás? Illetve mesterképzésen mi a helyzet?

2021. jan. 4. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Az AUT-on több a mikrokontrolleres téma, a MIT-en pedig az FPGA-s és a mérős, jelfeldolgozós. Mesteren egyébként választhatod akár a másik szakirányt is.


AUT BSc-n volt olyan tárgy, ahol mikrokontrolleres áramkört kellett tervezni, megépíteni és programozni, volt szó beágyazott operációs rendszerekről, PC-s alkalmazásokról, MSc-n ugyanezek extrábban + egy kis robotozás, mindezek laboron is előkerülnek.


A legtöbbet szaktól függetlenül a projektekből (önlab, szakdolgozat, diplomaterv) lehet tanulni, igyekezz jó témát és konzulenst keresni.


Olvasgass vik wikit és tárgyadatlapokat, nézegess kiírt önlab- és szakdolgozat-témákat, menj el a tájékoztatókra!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk MIT-en is kellett hardvert tervezni, forrasztani és programozni, viszont nekem FPGA csak beágy laboron volt. MIT-en amúgy 3 alágazat van: DSP, NES, FPGA. Ha jól tudom, NES-en van csak kötelező hardvertervezés.


Amúgy AUT kicsit hardver közelebbi, MIT kicsit inkább szoftveres, de nagy különbség nincs. 6. félévben MIT-en párhuzamos programozás, beágy operációs rendszerek vannak, és esik szó hálózati programozásról is. Szóval tényleg nincs sok különbség.


Szerintem mindegyikre igaz, hogy ezeket nem ott fogod megtanulni, hanem ha utánamész magad a dolgoknak otthon, és csinálgatsz ezt-azt.


MSc-n bármit választhatsz, lényegtelen mi volt BSc-n.

2021. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!