Minek ezt tanulni?

Figyelt kérdés

Én értem, hogy az alapsulis matek kell, de minek tudni a nevezetes azonosságokat? Életemben nem fogom használni. Százalékszámítást igen.

Erre azt mondják, nem tudod mi leszel, lehet pont matematikus. Tudom, mi akarok lenni, és nem matematikus! Minek kell ezeket tanulnom?

( a matektanárnőnket imádom, szigorú, de nagyon aranyos, nem vele van bajom)


2021. jan. 5. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Mert kell az érettségi azért kell.

Ha szakmát akarsz tanulni, akkor oda kb elég az általános matek. Érettségi elméletileg egy komolyabb szintet jelent mint egy szakmunkás.

Amúgy meg nehogy már 5 képletbe halj bele ami kell a középszintes matekhez.

Ebből is 2 az (a+-b)^2 a harmadik a -b+- stb stb és nagyjából ennyiből kifújt a képlet amit tudni kell. Talán még kell tudni a téglalap terület/kerület/térfogat a háromszögből kerület, terület meg a pitegorasz tétel, körnél meg a kerület terület. Ennyi az egész közép érettségis képlet amit tudni kell fejből és ki se kell nyitni a függvénytáblát.

2021. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fejleszti a logikádat :)

Egyébként nagyon sok szakhoz kell a matek. közgazdaság, informatika, mérnök, az összes természettudományhoz kapcsolódó szakok és még sorolhatnám.

De szerintem próbáld meg elfogadni ezt, mert az azonosságoknál sokkal nehezebb témák is vannak az érettségiben.

2021. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudok választ adni a kérdésedre, de tudom, hogy az ilyen és ehhez hasonló dolgok sok diák fejében megfogalmazódnak a középiskolában. Nekem segített, ha megtanultam elfogadni, hogy ezt nálam sokkal okosabb emberek találják ki (nem a tanárok, a tanterv összeállításához az ő tudásuk is kevés), ezért - tekintve, hogy egyelőre nem vagyok abban a helyzetben, hogy változtatni tudjak rajta - jobban járok ha tanulom azt, amiről úgy döntöttek, hogy tanulnom kell(ene) azok, akiknek ez a szakterülete. Plusz amíg nem tanultuk meg, addig miért is gondoljuk, hogy meg tudjuk ítélni a hasznosságát? Ilyen és ehhez hasonló kérdések persze később is fel fognak merülni. Ez természetes, és jó is, hiszen a kritikus gondolkodás nagyon fontos. Amikor a számviteli törvényt tanították nekünk (Corvinus), az egyik oktatótól elhangzott egy olyan mondat, miszerint itt az a cél, hogy olyan szakemberek legyenek képezve, akik pontosan be tudják tartani a szabályokat, de ha megkérdezik tőlük, hogy min kellene változtatni, rögtön tudják sorolni, hogy mivel van probléma. Ez a járható út szerintem, így lehet előrejutni társadalmi szinten.
2021. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!