Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire kell tudni rajzolni...

Mennyire kell tudni rajzolni hogy felvegyenek a Kisképzőbe?

Figyelt kérdés

Tudom hogy vannak kint a honlapon rajzok, de azok úgytudom az eddig legjobb jelentkezők legjobb rajzai, tehát nem az elvárt szint.Nagyon elvagyok bizonytalanodva hogy mennyire felelnék meg,és mivel nem élek Magyarországon, így nem tudok előkészítőre járni :(

Kérlek példákkal demonstráljáto, képpekel.

Hogy pl, ennyire jól legalább kéne tudni Testet rajzolni, Anatómia stb, nem külön stílus dolgok.

Grafikus vagy Animátor szakra mennék.



2021. jan. 6. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért nem a Kisképzőben érdeklődsz?

.

[link]

2021. jan. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A honlapon is vannak jobb és kevésbé jó munkák. Ez a szint! Ez nem rajztagozat, ez a Kisképző. Mivel a grafikus és ANIMÁCIÓ szakra (és a többi szakra is) is csak ~8-8 embert vesznek fel, remélhetőleg a színvonal is újra emelkedni fog. Testet/aktot nem kell tudni rajzolni, azt 12-ben kezdik el tanulni, majd 13.-ban a képzőművészeti anatómiát. De portré van a felvételin!
2021. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell tudni rajzolni, képeket nem szúrok be mert tényleg ott vannak a Kisképző honlapján (azoknak a rajzai vannak kint akik bejutottak, nem csak a legjobbaké, szóval nagyjából ilyen szintre kell számítani), de a technika elvileg többet nyom a latban mint hogy mennyire centire pontosan tudsz rajzolni/másolni,és mivel a Kisképző elég jó színvonalat képvisel ezért a tanulmányaid is nagyon számítanak. Kár hogy nem tudsz előkészítőre járni (merre laksz amúgy ha kérdezhetem?) de otthon is lehet gyakorolni, amik mindenképp lesznek a felvételin, az a portré élő modellről (erre 1 órát kapunk ott élesben), ott az arányok számítanak leginkább és a tónusozás, aztán egy klasszikus kis hokedli, az a szabályos kis négy lábú, ennek a gyakorlásához megteszi bármilyen szögletes kocka alakú tárgy, a lényeg a szerkezet, hogy a vonalak mindig összetartsanak, stb (ha erről több infó kellene, keress rá hogy ,, kockológia", jó pár cikk/videó fent van róla hogy mikre kell figyelni ennél), erre is 1 órát kapunk, aztán lesz egy színes feladat, amit lehet festékkel, ceruzával vagy pasztellel, de a festék a legszerencsésebb, ez a feladat általában egy csendélet, rakj ki egy asztalra egy színes anyagot (asztalterítő is jó csak gyűrődjön) és rá egy boros üveget meg pár gyümölcsöt, ez az egyik leggyakoribb kompocízió, ezt fessd le (erre is 1 óra lesz) és lesz még egy kreatív feladat amire csak félóra lesz, ezt sajnos nem tudhatjuk előre, tavaly pl képregényt kellett rajzolni, azelőtt volt hogy hajtogatni kellett, vagy szuperhős ruhát tervezni, lehet ez akármi, erre sajnos nem lehet felkészülni. Ezeket gyakorold, lehetőleg időre, és akkor minden rendben lesz!! ;)

És addig is rajzolj sokat mert be kell vinni a három legjobb otthoni munkádat, ezeket dolgozd ki minél jobban, mert ezeknek az a lényege hogy megmutasd, mire vagy képes ha nem köt az időkorlát, ezekből is fontos képet kapnak rólad (mert a személyiség nagyon számít) szóval olyanokat rajzolj amik érdekelnek, amikért rajongsz, amiket imádsz, lehet ez bármi, a lényeg hogy érződjön és látszódjon a lelkesedés. Mivel kicsit hosszan írtam, a fő kérdésre válaszolva, ha ezeket amiket fent írtam le tudod rajzolni, felvesznek. Remélem tudtam kicsit segíteni, hidd el nem annyira bonyolult mint amennyire így leírva tűnik, drukkolok nagyon és ha bármi kérdésed van nyugodtan írj!!

2021. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszodat, sokat segített^^

Horvátországban lakom.

És milyen a közösség ott? És a normál tantárgyak oktatása? Milyen plusz nyelveket tanítanak ott, ha tanítanak? Igaz hogy csak 8 diákot vesznek fel minden szakra, +/- nélkül?

Mennyien szoktak várólistán lenni?

2021. jan. 28. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A közösség elvileg nagyon nagyon jó, a művész körökben amúgy is sokkal toleránsabb mindenki, a Kisképzőben is elvileg nagyon elfogadó, nyitott a közösség. Normál tantárgyakat is kifejezetten magas szinten oktatnak, a suli a ,,normál" iskolák között is kiemelkedőnek számít, szóval emiatt ne aggódj. Ha jól tudom, az alapnyelv az angol, és talán harmadik évtől lehet felvenni németet vagy olaszt (meg régebben volt francia is ha jól tudom, nagy sajnálatomra már nincs pedig én mindenképp franciát akarok tanulni:(( ), de ebben nem vagyok biztos, a honlapon mindent megtalálsz. A maradék két kérdést sajnos nem tudom, de ezek is fent vannak a holnapon. Viszont ha Horvátországban laksz és nem nem terveztek költözni akkor a koli után mindenképp érdeklődjetek még idejében.
2021. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!

Ne légy bizonytalan! Nem az számít, hogy jártál-e előkészítőre, hanem hogy gyakorolsz-e magadtól és fejleszted-e magadat!


Konkrétan arra, hogy “Mennyire jól kell tudni rajzolni?” nem tudok választ adni. Ez tág kérdés.


Amivel segíteni tudok:

A csendélet rajz hokedli lesz. Tök mindegy mit hiszel, biztos hokedli lesz :D. Ezt azért mondom, mert anno én nem vettem ezt komolyan, illetve nem gyakoroltam rá. Meg is lett az eredménye....

Hogyan tudsz jól hokedlit rajzolni?:

Perspektíva, kockológia és arányok viszonyításának gyakorlásával! Mondhatni ez az egész perspektíva! Mindig keress összefüggéseket a rajzolt elemeden! Viszonyíts! Ez sokat segít és pontos, precíz eredményt kapsz!

A kockológia azért fontos, hogy a hokedli élei ne csússzanak el és ne legyen az, hogy el vannak csúszva egyes részek.

A tónusozást is gyakorold! Ha sötét az egész rajzod, az nem jó! Ha pedig világos, akkor az sem jó! Na meg, legyen jól érezhető kontraszt, hogy egyből ki lehessen venni a rajzod formáit és hogy mit is ábrázoltál!


Lesz portré is!:

Ezen is a tónusozás és a perspektíva gyakorlásával tudsz javítani! A portréval később foglalkozunk, tudtommal 11-es anyag. A felvételin gondolom ez extra tudás felmérő.


Festési feladat:

Ez egy csendélet lesz. Figyelj a színek élénkségére, ezért érdemes jól pigmentált festékkel dolgoznod! A festésed textúrája is fontos! Ha szépen rétegelsz, akkor minden gyönyörűen lesz érzékeltetve!


Ami minden feladatra igaz:

Mindent egyszerre dolgozz ki! Ergo, ha vázlatot készítesz, akkor mindent rajzolj fel egyből! Ha az alap színeket viszed fel, akkor mindennek add meg meg az alap tónusát/színét! Ne legyen az, hogy például van 2 vázád, de az egyik csak egy vázlat, a másik pedig egy agyon kidolgozott tárgy! A munkádon így nagyon látszódik, hogy befejezetlen! Ha mindent egyszerre letudsz, és lemaradnának az utolsó simítások, akkor a rajzod ugyan úgy befejezettnek fog hatni! A kutya sem fogja tudni, hogy neked az befejezetlen és még itt-ott ilyen-olyan simításokat végeztél volna el!


Remélem, hogy tudtam neked segíteni! Sok sikert!

2021. jan. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!