Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemeket érdemes...

Melyik egyetemeket érdemes választanom, ha a képzőművészet (később animáció, stop-motion filmek készítése, kerülném a tanári szakmát) és (inkább a színházas) rendezés, érdekel?

Figyelt kérdés

Egyikbe sem mélyedtem bele még igazán, ezért bizonytalan is vagyok bennük, dehát egy úton el kell indulni.

Idén érettségizem (nem Magyarországon). Elég idegen tőlem ez a felvi.hu és a sok rövidítés, ahányszor elkezdem nézegetni az egyetemeket-szakokat, elveszek az információk között. Nem tudok különbséget tenni a egyetemek között.

Valószínűleg gyakorlati vizsgák tartoznak a szakokhoz, amelyek érdekelnek, azokról pedig nem tudok semmit. (Egy évkihagyásban gondolkozok, addig dolgoznék valamit, nulladikra mennék vagy okj-s képzésre és készülnék a felvételire, mivel szerintem idén már nem sikerülne sehova bejutnom, lekéstem)

Valakinek valami tapasztalata, tanácsa, ami elindíthatna a keresésben?

(Még irreálisabb elképzeléseim: operatőr, díszlettervező, a grafikus szakmával nincs különösebb ismeretségem, nem tudom kommunikáció & médiatudományokkal mit lehet később kezdeni és még mindaz ami nem jut eszembe)


Tárt karokkal várom a történeteket, tapasztalatokat, javaslatokat.



#egyetem #bizonytalanság #tanácstalanság #Alkotói pályák #Gyakorlati vizsgák
2021. jan. 6. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A METU szakjait nézegesd meg: [link]
2021. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A METU-val egyetlen problémám van, a művészeti szakok nem államilag finanszírozottak, ezért kiesik a választási lehetőségeim közül. De azért köszönöm a választ.
2021. jan. 7. 18:31
 3/3 anonim válasza:

Képalkotás szakot keresel akkor. De amit leírtál az egész változatos. Ha animálni szeretnél, akkor animációra menj, ha a grafikus érzéked jó, akkor grafikára, ha filmezéssel akarsz foglalkozni, akkor az még változatosabb. Mehetsz mozgóképre, ahol rendezést, és filmes dolgokat tanulsz, vagy szakorientáltan is mehetsz, pl szfe, operatőr képzés.

Ha konkrétan eltudod mondani, hogy mi az a szakma, ami a legjobban megfog, akkor konkrét szakokat is tudnék ajánlani.

2021. febr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!