Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha megbukok...

Mi történik ha megbukok egyetemen egy tárgyból?

Figyelt kérdés

Valószínű fix hogy nem megyek át, mert nem nagyon szimpatizál velem a tanár. Hogy megy ez? Mikor vehetem fel újra a tárgyat?

Köszi a segítséget előre is!



2021. jan. 7. 15:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
A vizsgát mégegyszer újra megpróbálhatod ingyen, utána fizetned kell érte, később pedig dékáni és rektori engedély szükséges. Ha mégsem sikerül, akkor általában a következő évben tudod újra felvenni a tárgyat. Ha aláírás a feltétele a vizsgának, és az már megvan, akkor következő évben elég CV-ként felvenned, ami azt jelenti, hogy csak vizsgázni kell elmenni, az órákra nem kell bejárni. Ezen kívül az is számít, hogy van -e ráépülő tárgy. Ha van, akkor azokkal is automatikusan csúszol, ha nem, akkor az ilyen szempontból nem számít. Ha a félév teljesítéséhez szükséges kreditmennyiséged megvan a többi tárgyból, akkor ezzel sincs gond, megkezdheted a következő félévedet.
2021. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, nincs egyetlen tankörtársad , évfolyamtársad se?

Nem ismered az egyetem vizsgaszabályzatát...??


:-O :-O

2021. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hát mivel elsőéves vagyok így nem nagyon 😀

Amúgy ez egy szeminárium és szóbeli lesz szóval nem tudom megismételni mert csak ez az egy alkalom lesz.

Amúgy ha nem épül rá semmi akkor felvehetem az utolsó évben is?

2021. jan. 7. 16:05
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
olyan nincs hogy csak egy alkalom van, biztosítaniuk kell legalább 3 alkalmat egy vizsgaidőszak alatt (ha jól emlékszem)
2021. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen-igen, de valami olyasmit mondott hogy ez szeminárium ezért nem fog engedni több alkalmat :(
2021. jan. 7. 16:29
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
nézd meg mit ír a tvsz, olyan NINCS hogy csak 1 alkalom van, nincs kifogás
2021. jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Jaja, nekem is fura. Nálunk gyakorlati jegyes tárgynál is van 3 alkalom, pedig az se rendes vizsga (kollokvium).
2021. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

3: és nincs hozzáférésed az egyetem honlapjához...???


LOL

2021. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%
Azért mert első éves vagy, az nem kifogás, hogy megnéznéd az egyetemed tanulmányi és vizsgaszabályzatát. De legalább megkérdeznél évfolyamtársakat. Ne itt várd vadidegenektől a választ.
2021. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hárman vagyunk ezen a szakon😂 felettünk levők négyen lol akit kérdeztem nem tudott rá válaszolni

+szerintem ez az oldal azért lett kitalálva, hogy kérdezzünk. Ha nem tudsz normális választ adni akkor minek írsz?

2021. jan. 8. 12:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!