Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász osztatlan képzés után,...

Jogász osztatlan képzés után, ha ügyvéd szeretnék lenni a szakvizsga előtti 3 évnyi munkát el lehet kezdeni egyetem alatt? A jogi munkakörbe pontosan mik tartozhatnak bele? És egy pályakezdőnek milyen a fizetése egyetem után? És később?

Figyelt kérdés

(10.-es vagyok és még csak most kezdtem el keresgélni szakok után, hogy hasznos faktot tudjak választani.)

Köszönöm a segítséget!:)



2021. jan. 7. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet diploma előtt ügyvédbojtár valaki. A jogi képzettség további tanulás után számos munkahelyen szükséges pl. közjegyző, bíró, ügyész, közigazgatás, NAV, jogvédő szervezetek, biztosítók stb.
2021. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Meg kell szerezned a jogi diplomát és azt követően olyan munkakörben kell dolgoznod, amelyet a jogi szakvizsgara jelentkezeshez elfogadnak, amelyek a bírósági vagy ugyeszsegi fogalmazó vagy a kamaránal bejegyzett jogi előadó.
2021. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És abban a 3 évben olyan fizetést kap az ember amiből meg lehet élni?

2021. jan. 8. 08:13
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem igazán, minimálbért nagyrészt. De szakvizsga után se javul nagyon a helyzet, rogyásig van már az ország ügyvédekkel
2021. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez rajtad áll. Én ismerek több olyan ügyvédjelöltet is aki simán hazavisz havi 250-300 ezret, de ezt annak köszönheti, hogy egyetem alatt sok pluszt hozzátett a diplomájához. Értsd ez alatt az olyan dolgokat mint például szakkollégiumi tevékenység, Erasmus, nyelvtanulás, gyakornokság. Az olyan ügyvédekkel tényleg tele van az ország akik kijönnek egyetemről rite diplomával úgy, hogy alig tudnak valamit a szakmájukról, ők persze minimálbért fognak valószínűleg keresni... én ahogy láttam a nívós ügyvédi irodákba mindig keresnek jelölteket, ügyvédeket, szóval azokból azért nem lehet Dunát rekeszteni. Ha elhivatott vagy, akkor simán kereshetsz pályakezdőként is minimálbér felett, aztán ha jó irodába kerülsz egész hamar sokat is hazavihetsz havonta a szakvizsga után. De ennek ellenére ne elsősorban a pénz miatt válaszd, mert annál húzosabb az az 5 egyetemi év
2021. jan. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen a fenti válasszal csak a a baj, hogy irreálisan sok energiát kell beletenni ahhoz, hogy emberhez méltó életet lehessen élni ezzel a szakmával. Számos olyan szakma van, aminél töredék energia befektetéssel a sokszorosát meg lehet keresni
2021. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!