Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek elfogják törölni...

Szerintetek elfogják törölni idén az érettségit?

Figyelt kérdés
Petíciót is írnak ezért. Azt szeretnék, hogy 9-12-s átlag legyen beírva érettségi jegynek. Őszinte leszek, remélem nem fog megtörténni, mert az érettségire készülök, és elég gyatra az átlagom. Legalább is annyira, hogyha így lesz a felvételi eljárás, akkor tuti nem vesznek fel. Ti mit gondoltok? Szerintem nem megoldható, hogy ne érettségizzünk.

2021. jan. 9. 08:38
 1/10 anonim válasza:
81%

el fogják törölni*


Így kell ezt helyesen írni. Az irónia...

2021. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy eltorlik. Azt tudnám meg elkepzelni, hogy azt is online kéne megirni, csak úgy meg a puskazast nem tudnak kiszurni.
2021. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog megtörténni. Belegondolsz, akkor azok, akik kitűnők voltak, autómatikusan felvételt nyernének mondjuk jogásznak, orvosnak, valami nívós mérnöki szakra? Ezeknél sokkat többet kell nyújtani, mint egy kitűnő gimis bizonyítvány, az érettségit sem épphogy 5-re kell megírniuk, hanem még az emelteket is 90% körülire.

Nem csodálkoznék, ha az oltások stb miatt idén kellene szóbelizni is, nem úgy, mint tavaly. De tény, hogy most nehezebb azoknak a középiskolásoknak, ahol 11-ben (tavaly) és idén sem nagyon tanított a tanár és kvázi egyedül kellett elsajátítaniuk a tananyagokat. Kíváncsi leszek, hogy a felvételi pontok is hogyan fognak alakulni.

2021. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem fogják eltörölni. Ha az év végi jegyek alapján lenne a felvételi akkor összeomlana a rendszer. SOTE AOK-ra kb 200 embert vesznek fel és jelentkezik oda 3000 egyformán színötös év végi jeggyel rendelkező diák. Mi alapján döntenék el, hogy kit vennének fel.


Sokkal vészterhesebb időkben (második világháború alatt) sem törölték el az érettségiket. A jelenlegi helyzetben még a középiskolai felvételiket is megtartják. Májusra talán beoltanak rengeteg embert így lesz érettségi.

2021. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem látom esélyét annak hogy eltörölnék, egyetértek az előttem szólókkal. Valamint az is felmerül kérdésként, hogy így akkor már korábban érettségizetteknek hogyan számítanák a pontjait a felvételihez, hisz nem csak idei végzősök szeretnének szeptembertől egyetemre járni.
2021. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Kezdődik már. :( Tavaly márciustól ugyanez ment itt az oldalon.
2021. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Így van :( de én megértem mindenki aggodalmát tavaly én is nagyon féltem, hogy jajj nekünk vírushelyzetben másképp kell érettségizni. Erre nehéz lelkiekben felkészülni. Tudom, hogy nehezebb ez az alapvetően is nehéznek tűnő megmérettetés, viszont gondoljatok arra, bármi is lesz, mind ugyanolyan helyzetből indultok. Ha neked nehezebb lesz az érettségi, másnak is az lesz.
2021. jan. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13%
Márciusra híre-hamva se lesz a vírusnak. Lesz érettségi mint normálisan.
2021. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

És azt se felejtsük el, hogy azokkal szemben sem lenne tisztességes, akik emelt érettségi miatt komolyabb suliba járnak, direkt a jó érettségi reményében, plusz pontokért, és akkor az, akinek jobb a bizonyítványa egy jóval gyengébb gimiben, így tóbb ponttal nagyobb eséllyel jutna be.

Még esetleg azt tudnám elképzelni, ami a kiszivárgott matek érettségi idején volt: akinek nem kell továbbtanuláshoz, annak beírják az átlagot, de úgy, hogy odaírják, továbbtanuláshoz nem használható!

2021. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

"Márciusra híre-hamva se lesz a vírusnak. "



Le vagy maradva. Jön a 3. (kamu) hullám. Itt lesz az még ősszel-télen is, valamelyik újabb kamuhullámba burkolva

2021. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!