Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi online vizsgákkal...

Egyetemi online vizsgákkal kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
nehéz? puskáztok? tanárok viszonya a vizsgákhoz?
2021. jan. 9. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nehezebb, mint személyesen. Nálunk a legtöbb vizsga szóbeli, vagy írásbeli+szóbeli vagy beugró+szóbeli, szóval nincs nagyon lehetőség puskázni. Az írásbeli része nálunk számolós, ott azért megnyugvás volt ránézni a jegyzetre, de idő szűkében azért az is csak akkor segít, ha 70%-ban képben vagy az anyaggal. A tanárok jófejek, elvárnak, de alapvetően nem érzem úgy, hogy rosszabban viszonyulnának hozzánk csak azért, mert online oktatás. Tételek viszont csak papíron léteznek, nincs húzás, 5-10 kérdést adnak az egész témakörön belül és uccu neki.
2021. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk inkább az egész féléves munkát értékelik, beadandókkal és prezentációkkal a félév végén, illetve vannak coospace tesztek. Én azt veszem észre hogy a helyzetre való tekintettel amelyik tanár tudja próbálja elkerülni az online vizsgáztatást, mert egyrészt tisztában vannak vele ők is hogy nem tudják ellenőrizni hogy a tanulók ne használjanak segédeszközt, másrészt mert nekik is plusz munkát jelent és sok tanár nem is tudja kezelni a coospace-t ilyen szinten. A kérdésre válaszolva, szerintem könnyebb sokkal így a vizsga, nem is feltétlenül a puskázás miatt (mert abban igaza van az első válaszolónak hogy attól még tudni kell az anyagot nagyjából, hogy vizsga alatt tudd mit hol kell keresni), hanem sokkal nyugodtabban ülök le itthon a gép elé, nincs az a stressz ami bent ér vizsga előtt és alatt. Szóval nagy ötlet ez az online vizsgázás, az covidban ez az egyetlen jó, meg nem kell bejárni :)
2021. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi annyira nem szerettük az online vizsgákat, bár nálunk viszonylag kevés volt. Mindig ott motoszkált a fejünkben kicsit, hogy mi van, ha hirtelen elmegy az internet/nem hallatszik rendesen a hang/benyit valaki közben a koliszobába. Eléggé figyeltek arra is, hogy látható legyen a kezünk, képernyőmegosztás, stb. Ez elég feszélyező volt annak ellenére is, hogy egyáltalán nem is állt szándékomban puskázni (amúgy aki akart, az szerintem így is meg tudta oldani). Élőben általában van kidolgozási idő, minimum 10 perc, online nekünk rögtön kellett beszélni a tételekről, vagy kis kérdésekre válaszolni. Összességében ezek miatt engem sokkal jobban stresszelt, és amikor lehetett, próbáltam személyesen menni. A tanárok sem szerették nálunk az online vizsgákat általában, de biztonsági okokból az idősebb prof.-ok főleg volt, hogy ezt választották.
2021. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
örülök a kommenteknek de ha szakot és intézményt is írnátok még jobb lenne
2021. jan. 11. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én (3.) most SE-ÁOK-on vagyok végzős, az előző évben volt 1-2 online vizsgám, meg az idei első félévünkben volt a csoporttársaimnak néhány olnine, egyfajta összefoglaló tapasztalatot próbáltam írni róla.
2021. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!