Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel jár a passziváltatás az...

Mivel jár a passziváltatás az egyetemen?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. a következő szempontokra: diákigazolvány, államilag támogatott félévekbe beleszámít-e, kell-e TB-t fizetni stb.


Hogy működik ez az egész?



2021. jan. 10. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Úgy tudom, passzívos diákot kapsz, illetve az ösztöndíjak nem fognak járni. A TB-t nem tudom. Nem számít bele a félévekbe.

2021. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Diákigazolványra nem jár matrica, államilag támogatott félévekbe nyilván nem számít bele, mivel nincs tandíj, TB-t kell fizetni.

Bármilyen más kérdésed van, a Tanulmányi Hivatalod honlapján egész biztosan találsz róla információt.

2021. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Passzív félévre nem kapsz diákot ha jól emlékszem. Nem számít bele az állami félévekbe és TB-t alap, hogy fizetned kell. De menj be az egyetemed TO-jára és kérdezd meg ezeket ott, mert ők tudnak biztosat mondani.
2021. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
TB-t nem kell fizetni, felkutattam, hátha jól jön ez az infó nektek is #2 és #3
2021. jan. 10. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam passzív féléven 2019 tavaszán, vagyis mostanában. Diákigazolvány nem jár, csak azt használhatod, ami előző félévből megmaradt, ameddig az érvényes. A félévekbe nem számít bele, és TB-t sem kell fizetni.
2021. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!