Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE-TK, ELTE-ÁJK, vagy NKE-ÁNT...

BCE-TK, ELTE-ÁJK, vagy NKE-ÁNTK ha politológiát / államtudományt szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Intézményspecifikus véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Aki valamelyik fent említett képzésre jár, tudna róluk mesélni? (tanterven kívül - azt megtaláltam már)


Leginkább az ELTE és a Corvinus között vagyok elveszve, pontjaim mindenhová megvannak. Corvinus ösztöndíj olyan szempontból taszító számomra, hogy nehezebb "megtartani" mint egy átlagos állami ösztöndíjas helyet; az NKE pedig olyan szempontból jött szóba, hogy a jelenlegi kormány hatalmas mértékben támogatja az egyetemet (szakkollégiumok létrehozása és etc), szakmailag pedig gyakorlatiasabbnak tűnik a képzés.



2021. jan. 11. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az NKE-ről tudok neked mondani véleményt, mert odajártam közigazgatás-szervező szakra, illetve van pár ismerősöm, aki államtudományi szakra jár oda.


Az igaz, hogy a kormány sok pénzzel tömi a sulit, de ez még nem garancia a minőségi képzésre. Sőt, az NKE-n az oktatás színvonala elég gyenge, és ponthogy nagyon elméleti, minimális az a tudás, amit a való életben hasznosítani lehet. 2 éve vagyok köztisztviselő és a napi munkám nagy részében semmit nem használok abból, amit ott tanultam. Nem is csoda, mert a tanárok nagy része nem is dolgozott a közigazgatásban, nem tudják milyen az élete, a munkája egy tisztviselőnek. Nekem óriási csalódás volt az egyetem. Államtudomanyis ismerőseim is panaszkodnak a gyenge színvonalra, van aki inkább ott is hagyta az egészet. A munkaerőpiacon pedig kifejezetten gyenge elhelyezkedési lehetőségekkel rendelkezel, ha itt végzel. Szerintem kerülendő ez az egyetem, ha csak nem akarsz katona vagy rendőr lenni. Civil foglalkozásokból ezer értelmesebb van, mint amiket ez a szak nyújt.


Olyan dolog, hogy Államtudomany nincs. Van jogtudomány, közgazdaságtan, de ez a kreált tudomány nem létezik. Persze fontosak a jól képzett tisztviselők, de a közigazgatásban a legfontosabb posztokat vagy jogászok vagy csókosok vagy csókos jogászok látják el. Na és arra is készülni kell, hogy egyszer lesz majd kormányváltás is (még ha ez most nem is reális), és akkor ez az egyetem és a diákjai mindenfajta privillégiumokat elveszítik.

2021. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!


Akkor az NKE-t kerülöm, igazából én eddig csak a környezetemből annyit tapasztaltam, hogy "húú, nagyon jó" - jó árnyaltabb képet is kapni róla.

2021. jan. 13. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Hát a kampusz nagyon jól néz ki, gyönyörű, van sportpálya, szépek az épületek, közösségi élet is aktív, de egy egyetemnek nem ez a fokmérője, hanem, hogy mennyire jó a képzés színvonala, mennyire értékes a diploma, amit ad. Ezekben az utóbbiakban sajnos az NKE-ÁNTK elég gyenge.
2021. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!