Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a távoktatás ugyanannyit...

PSPETI kérdése:

Ha a távoktatás ugyanannyit ér, mint a jelenléti, mert "aki tanulni akar, az otthon is tanul", akkor miért rinyálnak egyes végzősök, hogy töröljék el az érettségit?

Figyelt kérdés

2021. jan. 12. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
teljesen mindegy mit rinyálnak úgyse törlik el.
2021. jan. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert ellustázták az őszt, mert nem érezték kellően a nyomást, most hogy lezárják a félévet, le kell adni a felvételi jelentkezést, be kell jelemtkezni hivatalosan az érettségire jobban érzik, hogy szűk 4 hónapjuk van bepótolni az eddigieket. Persze vannak kivételek, de szerintem ez az átlag probléma, egyszerűen csak meg vannak ijedve.
2021. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Minden évben szoktak...

Amikor én érettségiztem, (2019) akkor is volt petíció, hasonló kérésekkel, könnyítésekkel, egyebekkel, de nem egy olyan országban élünk, ahol ezeket a petíciókat a kormány komolyan venné😅 Minden évben lesz valaki akinek valami nem tetszik és arra szeretne változtatást de lehet egyszerűbb ha magukat az emberek tanulnak meg változni és alkalmazkodni az adott helyzethez.

Meg sokszor én sajnos azt vettem észre, hogy valaki aki könnyítést kér, mint itt a jegyekkel, ott inkább az van a háttérben hogy az illető nem tanult otthon, csak leesett hogy mindjárt itt az érettségi és ajajj mi lesz... Nekem valahogy ez 10.-12.es koromban sem volt világos, főleg mikor akkor is írták hogy mi lesz majd egyetemen.. Aztán nálunk is van olyan oktató, akit konkrétan március óta, kétszer láttam kb 10 percre, mert nem hajlandó zoomon órát tartani és nem is ad anyagot. Vicces így pl gyógyszertant tanulni, de valahogy meg kellett oldani és ezen is túl kellett lendülnie mindenkinek, majd lesz másképp is😄

2021. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Mert most komolyan, ki nem örülne annak, ha nem kéne érettségiznie? :D Most a vírustól, távoktatástól független, a diákok nagy része simán meglenne az érettségi által keltett nyomás nélkül. :D

Én idén érettségizek. Én tanulok, meg na, nem hanyagoltam el az utóbbi időben a tanulást, de ettől függetlenül nyilván könnyebb lenne minden, ha nem lenne érettségi, tök mindegy, hogy most távoktatás van, ha rendes oktatás lenne, akkor is jobb lenne ha nem lenne érettségi, szóval. :D

2021. jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Mert mindig a kifogáskeresés a lényeg ahelyett, hogy a megoldandó feladatra koncentrálnának az adott körülmények között. Akik rinyálnak 18 évesen, hogy nem tudnak ilyen jaj de rossz körülmények között felkészülni, azoknak üzenném, hogy ennél csak nehezebb dolguk lesz később, főleg ha ezt a halogatós, kifogáskeresős, nyavalygós attitűdöt tartják. Ja, és lehet hibáztatni mindenkit, még az szokott lenni a következő lépcsőfok, csak egy idő után senkit sem fog érdekelni. Ilyenkor kellene felnőttnek lenni.
2021. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltetlen ellustultak az oszt, hanem nekunk peldaul a tanarok szarjak le. Haladgatunk az anyaggal, igy nem jott le h mennyire szarul allunk.
2021. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem ér ugyanannyit.
2021. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ugyanolyan a távoktatás mint a rendes, tantermi... Én még egyetemistaként is érzem a különbséget, pedig még a jelenléti oktatás során is inkább magunk készülünk egyénileg és mégis sokkal rosszabb, nehezebb távoktatásban tanulni. Nekem, mert nyilván ezzel kapcsolatban is eltérőek a vélemények. Szóval szerintem középiskolában ez csak rosszabb lehet, mert a diákok és a tanárok sem erre vannak berendezkedve és azért a mostani végzősök nem egy-két hónapja tanulnak otthon, hanem már március óta. Én 4 éve érettségiztem és emlékszem, hogy voltak olyan tárgyak, amikből januárra még nemhogy az ismétlést nem kezdtük meg, de még a 4 éves anyagot sem fejeztük be. Ha arról lenne szó, hogy tényleg csak pl. tételeket kell tanulni vagy korábbi feladatsorokat kell megoldani gyakorlásképpen, akkor még megérteném azt az érvet, hogy "aki tanulni akar, az otthon is tanul". Csak szerintem sokan tényleg le vannak maradva az anyaggal, sokaknak szüksége lenne egyáltalán a tanulandó anyagra és a tanár magyarázatára, mert nem mindent lehet megtanulni a youtuberól meg innen-onnan összetákolt netes anyagokból. Emlékszem, hogy pl. nálunk is konkrétan megvolt, hogy melyik tanár mit kér és hogyan, nem felelt meg nekik egy zanza tv-s összegzés... vagy pl. egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány tárgyból használtuk a tankönyvet, mert a tanár azt mondta "az baromság" és inkább saját anyagokból, jegyzetből, könyvekből tanítottak és ezt is kérték vissza. Nem azt mondom, hogy az érettségi eltörlése lenne a jó megoldás, de megértem az erre irányuló kéréseket és elhiszem, hogy félnek tőle.
2021. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem egyenlő, ahogy előttem szóló is mondta. Mi is egyetemen arra vagyunk szoktatva, hogy önállóan dolgozzuk fel az anyag jó részét, de én így se érzem ugyanazt a színvonalat, mint jelenlétinél - és ez nem a tanár hibája.


Tanárszakos vagyok és épp most csinálom a gyakorlataim - eddig félig online, de még óráim is vannak (tehát látom mindkettőt). Szerintem az a baj, hogy nincs meg az az interakció, ami amúgy jelenléti oktatásnál meglenne. De alapból nehéz megoldani a távoktatást tanárként is. Én speciel vért izzadtam gyakorlaton és így se sikerült valami jól átadni az anyagot.

2021. jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Lusta gyerekeknek kedvez ez csak
2021. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!