Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Kölcsey Ferenc...

Budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumba van esélyem bejutni?

Figyelt kérdés

leginkább farancia kéttannyelvre szeretnék jelentkezni. a hozott pontjaim 50/49, a központit 70 pont körülire meg tudom írni, a szóbelin olyan 40 pontot fogok el érni szerintem. (természetesen a hozott pontokon kívül ezek csak feltételezések, de hálás lennék ha valaki le írná, hogy ha így sikerülne minden akkor mennyi esélyem lenne.)

Illetve ha valakinek van tapasztalata francia kéttannyelv szóbelijéről az leírná, hogy nagyjából mire számítsak? (sokat olvasgattam ezzel kapcsolatban, de mégis megnyugtatna ha saját tapasztalatokat olvashatnék.)

köszönöm előre azoknak akik válaszolnak bármelyik kérdésemre:)



#Kolcsey Ferenc Gimnazium
2021. jan. 12. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Végre egy kérdés, ahol értelmesen tudok válaszolni.

Amikor én jelentkeztem a Kölcseybe, elég egyszerűen éltem meg az egészet.

A bizonyítványommal 49 pontot vittem kb, az írásbelim 87 lett, és a szóbelim pedig 45 pontos. Ugyanúgy a francia-kéttannyelvűre jelentkeztem, ahogy szerintem kb mindenki, mert az a "legjobb" :)

Engem az elsők között vettek fel, de nem oda mentem a végén.

Tanulság: nem kell lehengerlően jó írásbeli, sem csodás bizonyítvány, a szóbelit kell ügyesen megcsinálni. Én magyarból szóbeliztem, fel kellett olvasnom egy szöveget, kiegészítenem, kb 2 mondatot elemeznem, a többi szabad beszélgetés volt. Légy magabiztos, határozott, de szerény.

Más ismerőseim 60-70 pontos írásbelikkel, 4,7-4,8 átlagú bizikkel és 40 pont feletti írásbelivel is bekerültek. Ha nagyon a Kölcseybe szeretnél menni, ajánlom, hogy más szakra is jelentkezz, biztos-ami-biztos.

Sok sikert! :)

2021. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!! :)
2021. jan. 21. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem angol-németre 73 ponttal vettek fel, de szerintem a szóbeli többet nyom a latba, mint a felvételi pontok. Nem nehéz bejutni, az már más kérdés, hogy egyáltalán ajánlom-e?
2021. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Miért mi a baj az iskolával amiért nem ajánlanád? Én is megjelöltem mondjuk csak 2.helyen de az elsőre nem biztos ha felvesznek vagy ha igen akkor is csak utolsók között. Ha nem túl jó suli a Kölcsey akkor még lehet hogy módosítok a sorrenden de az a baj hogy máshol meg nincs magyar-francia kéttanyelvű (vagy lehet csak én nem találtam)
2021. jan. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A francia kéttant ajánlom, de csakis a kéttant! Ott nagyon jó tanárok vannak, és tényleg lesz kellő nyelvtudásod 12. végén. Viszont arra készülj, hogy ott a nulladik sem olyan alibi év mint mindenhol máshol(a Kölcseyben). Mellesleg ez az egy tagozat az, amire azt mondom, hogy megéri a nulladik év, amúgy csak mínusz egy év az életedből.
2021. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kerdezo vegul beirtad, hanyadik lettel az ideiglenes rangsorban?
2021. márc. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!