Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire jó döntés szakot...

Mennyire jó döntés szakot váltani/ otthagyni ?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy olyan szakon tanulok amit mindig is szerettem volna, viszont az első félév után vannak kétségeim a szakkal kapcsolatban, hogy nem feltétlenül ad olyan képzettséget amire nekem az elhelyezkedés szempontjából szükségem lenne. Mivel nem egyszerű elhelyezkedni ilyen téren, illetve nem egyszerű úgy elhelyezkedni, hogy jól is tudjak belőle élni. Csomó szaktársamban felmerült a váltás lehetősége és igazából bennem is. De arra jöttem rá, hogy sokkal inkább érdekelnek azok a képzések amik csak felsőoktatási szakképzés néven futnak. Pl a televíziós műsorkészítő. Csak ezzel megint az a problémám hogy nagyon nagy kérdés, hogy sikerülne e munkát találni. Van olyan ismerősöm aki a média és kommunikáció szak elvégzése után se tudott elhelyezkedni. Ez meg még diplomát se ad. Érdekel még ezen kívül az optikus, látszerész szak is vagy akár bármi olyan is ami a sporttal kapcsolatos. Csak ezek mind nem adnak diplomát és nem nekem, de a családnak ez ilyen fontos dolog lenne. Amit a legszívesebben csinálnék azon a szakon most tanulok, de mivel nagyon jártas vagyok a témában így tudom, hogy nem egyszerű vele elhelyezkedni. Nem tudom mi lenne a jó ötlet 🤯Sajnos itt vagyok első éves egyetemistaként és még mindig nem vagyok 100%- ig biztos benne, hogy ezt szeretném csinálni.. vagy hogy milyen irányban lenne érdemes gondolkozni.

2021. jan. 14. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Milyen szakon tanulsz ? A komm. Média foszkot felejtsd el , vagy három ismerősöm megcsinálta de nem tudott vele elhelyezkedni ahogy leírtad te is.
2021. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tudom neked javasolni, hogy végezd el azt a szakot, amit mindig szerettél volna.

Én média és kommunikáció szakon vagyok, tanárképzésen, 5 éves és így is hallani olyanokat, hogy alig lehet el helyezkedni stb. A televíziós musorkesziton is van jó néhány ismerősöm, az egyikük csak azért tüdőt elhelyezkedni könnyen mert a szülei az rtl-nél dolgoznak a többi mind megszenvedte, ha fel is vették, akkor 1 évig csak kávékat vitt a feleteseinek...

Úgyhogy ezeket a szakokat nem ajánlom,viszont az optika jól hangzik.

2021. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A televíziós műsorkészítő szakot felejtsd el. Halott az egész, soha nem fogsz tudni elhelyezkedni. Sok jó szakembert is kirúgtak akkor egy kezdőnek gondolhatod mennyi esélye lenne. Ezt az irányt egyébként se diplomában mérik. Ha odamész egy TV-hez mutogatod a diplomádat, de 0 tapasztalatod van, azt se tudod hogy működik egy igazi TV-s kamera, mit jelent a svenk, a vágókép, a script, a narr és a többi, el fognak küldeni a diplomáddal együtt. Én gyakornokként heti 7 napban fél évig güriztem és akkor kaptam némi elismerést, de azóta ott is hagytam, mert nem élet: hétvégézés, akkor forgatsz amikor esemény van, ugráltatnak, felejtsd el.
2021. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!