Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakmai érettségi beleszámít...

CsakEgyASokKözül kérdése:

Szakmai érettségi beleszámít a pontszámomba egyetemhez?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni. Egy szakgimnáziumban tanulok, ami annyit takar, hogy érettségizek meg szakmát is kapok. Ahogy teltek az évek rájöttem, hogy ez nem az én szakmám, és valami mást szeretnék csinálni. Ezért más irányban fogok tovább tanulni. A választott tárgyam kötelezően csak a szakmai érettségi lehet. Olyan egyetemi szakot néztem ki magamnak direkt, aminél a kiemelt érettségi tárgy nem egy külön választott érettségi (pl: Informatika, Fizika stb..) Viszont ugyebár az érettségik alapból összeraknak egy bizonyos pontszámot. Az a kérdésem, hogy ebbe az alap pontszámba beleszámít a szakmai érettségim? (Építési ismeretek) Mert hogyha nem, akkor nagyon nagy gázba vagyok, mert az azt jelenti, hogy csak 4 érettségim van.

2021. jan. 16. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az átlag pontszámodba beleszámít, csak esetleg a szakhoz szükséges érettségikhez nem tudod adni (2 amit "kiemelsz")
2021. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Mi a kiválasztott szak?
2021. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi átlagodba beszámít. Tehát, ha tanulmányi pontokkal jutsz be az egyetemre (mert az a kedvezőbb), akkor igen, az érettségi átlagában benne lesz.
2021. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Kereskedelem és marketingre szeretnék menni egyébként.
2021. jan. 19. 10:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!