Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányszor vehetem fel a vizsgát?

Hányszor vehetem fel a vizsgát?

Figyelt kérdés
PTE Bölcsészettudományi karra járok és van egy tárgy, ami nagyon necces nekem. Kétszer vizsgáztam eddig belőle, sikertelenül, de még próbálkozom vele. Önköltséges hallgató vagyok. Hány bukás után csapnak ki? Meg lehet oldani valahogy a fű alatt, hogy többször próbálkozzak? Dékáni méltányosság, vagy bármi?

2021. jan. 16. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb 6 próbálkozás megengedett, és mivel ezt törvény szabályozza, dékáni és rektori méltányosság sem adhat alóla felmentést.
2021. jan. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Egy egyetemi hallgatónak illene ismerni a tanulmányi és vizsgaszabályzatot.

Ez jelen esetben összesen 5 ismétlő és javító vizsgát engedélyez. Ebbe beletartozik a dékáni javítóvizsga engedély is. Ezek sikertelensége esetén a TO. vezetője megszünteti a jogviszonyt.

A dékáni méltányosság nem fű alatti elintézési mód és szégyenletes ez a hozzáállás.

2021. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat/segítséget. A bíráskodást nem, nem tudhatod a helyzetemet :)
2021. jan. 16. 20:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen:)
2021. jan. 16. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!