Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károlisok, dékáni kérelemmel...

Károlisok, dékáni kérelemmel lehet 3 egybefüggő passzív félévem?

Figyelt kérdés
Tavaszi félévben szeretnék bekapcsolódni újra az egyetemi életbe (mert kb az összes maradék tárgyam tavaszis, ősszel alig tudnék felvenni valamit a ráépülések miatt), az őszim most passzív, illetve a 2020/21-es tavaszi is passzív lesz. De szeretném ha a 21/22-es őszi is az lenne, hiszen így jönne ki jól a dolog. Van esély arra, hogy a dékán megszán, és elfogadja a kérelmet, vagy felejtsem el?

2021. jan. 17. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Van rá lehetőség, de nem pazarolnám el a kérelmet passziválásra. Ugyanis több dékáni kérelemre nem lesz lehetőség.
2021. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak a dékán tudja megmondani. Keresd fel, és meglátod mit mond. Nem tudjuk a kérelmed pontos indokát, nem mi döntünk a dékán helyett, így ezt nem fogja tudni senki megválaszolni helyette.
2021. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

A törvény szerint egymást követően maximum 2 félév lehet passzív, ezt a dékán nem bírálhatja felül.


45. § (1) Ha a hallgató bejelenti, hogy a következő képzési időszakban hallgatói kötelezettségének nem kíván eleget tenni, illetve, ha a hallgató a soron következő képzési időszakra nem jelentkezik be, a hallgatói jogviszonya szünetel. A hallgatói jogviszony egybefüggő szüneteltetésének ideje nem lehet hosszabb, mint két félév.


2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról

2021. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2

Hát ez a problémám, hogy az indokom egyébként nem olyan nyomós...elkezdtem egy másik szakot (másik egyetemen), és azért passziváltattam magam. Aztán az első év ott húzós, úgyhogy majd ha kevesebb tárgyam lesz akkor folytatnám itt is. Szóval semmi betegség vagy szülés, vagy baleset, hanem a saját döntéseim miatt kéne :D


#3

Ez érdekes, hallottam olyan egyetemekről ahol megengedett akár 4 félévnyi is egybefüggően. Nem tudtam, hogy ez központilag van meghatározva :( hát akkor elengedem...

2021. jan. 17. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy a tv. ezt is kimondja:

(2) * A felsőoktatási intézmény a hallgató kérelmére engedélyezheti a hallgatói jogviszony szünetelését


a) az (1) bekezdésben meghatározottnál hosszabb, egybefüggő időtartamban is,


tehát lehet kérni

2021. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5. vagyok: visszavonom!!
2021. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Méltányossági kérelemmel lehet élni, és igenis lehet több passzív félév egyhuzamban.
2021. jan. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!