Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Corvin Mátyás...

A budapesti Corvin Mátyás vagy a Szerb Antal Gimnázium az erősebb? Milyen az oktatás színvonala? Jók a tanárok? Elsősorban a NyEK-es osztály érdekel.

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én a Corvin Mátyás gimnziumba járok. Tavaly felvételiztem és humánra járok. Nem járta oda sokáig, a vírus miatt DEE nekem nagyon tetszik:D A tanárok akik engem tanítanak nagyon jók, élvezek bejárni oda. Van pár érdekes tanár (fizika és kémia tanárom mind a kettőt ő tanítja, ő is kedves de tőle nem értem, bár lehet nem is erre van beálítva az agyam) Ha az ember tanul akkor jól fog neki menni ott a tanulás. 4,80 volt az átlagom tavaly ilyenkor most me 4,60 nem is rontottam olyan sokat. A NYEK elvileg jó, oda nehezebb bejutni--> emelt angol is van ha esetleg érdekel. Nekem a könyvtár nagyon tetszett ezért is jelöltem meg, meg persze mert tetszett a suli. 7:30 kezdődik az első óra, de nem olyan rossz. A másik sulit nem ismerem de érdemes a CMG megjelölni:)) Vagyis nekem nagyon tetszik.
2021. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Zsóffffi válasza:

Megkérdezhetem, hogy hány pontot szereztél a szóbelin?

Köszi! :-)

2021. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30 pontot lehetett szerezni. Nekem 30 pontsikerül vagyis maximális lett. Nem lesz nehéz ha odáig sikerül eljutni.
2021. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Zsóffffi válasza:

Köszi a választ! :-)

Mesélsz még a humán szakról? Szerinted mennyiben különbözik a töri és a magyar oktatás, milyen pluszt kaptok?

És milyen az angol oktatás ezen a szakon? Elégedett vagy az angol tanárral?

2021. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a humán szakot, nekem nagyon jó magyar és irodalm tanárom van. Élvezem az irodalom és magyar órákat is. A törit is imádom, főleg hogy az egyik legjobb fej tanár tanít, aki a ofőm. Inkább abban külömbözik a humán szak, hogy heti 3 töri és irodalom és egy magyar óra van. Szerintem részletesebben vesszük az anyagokat és portfóliót kell csinálnunk minden évben. Magyarból meg vizsgáznunk kell év végén. Irodalomból vagy töriből emelt érettségit tehetünk, amit viszont nem tudok hogy az kötelező vagy sem. Nem ismerem még a többi angol tanárt. Az enyém nem a legjobb sajnos. Így otthon tanulok, valakivel aki jól beszél angolul. A másik csoportnak elvileg jó a tanárja. Heti 3x van angolunk. Év elején van egy felmérő ami azért van hogy kiderüljön melyik csoportba kerülj. Éna másodikba kerültem, mert elrontottam:(( Ígí otthon készülök, hogy jövőre angol nyelvizsgát tehessek. A német nyelv oktatás is jó. Nekem nagyon jó tanárom van. De az hogy én elégedett vagyok-e a tanárokkal az igazából ember függő. Pl van olyan tanár akit nagyon szeretek és van is olyan akit nem. Lehet, hogy valaki viszont nagyon szereti azt a tanárt akit én nem.
2021. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2021. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a link meg a másik a suliról szól, ponthatárok tavalyról stb...

2021. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! A szóbeliről tudnál még mesélni? Milyen volt a szövegértés és milyen kérdéseket tesznek fel?
2021. febr. 1. 20:32
 9/17 anonim ***** válasza:
Igazából olyan volt, hogy egy egyszeű szöveget olvastam fel. Volt lyan aki az olimpiákról olvasott én asszem egy ilyen monda szerűséget olvastam. Nem igazán emlékszem a kérdésekre, viszont ilyen alap kérdések amire könnyű válaszolni. Én is azt hittem hogy hülyeséget mondtam, de kiderült hogy nem. Szóval szerintem max annyit gyakorolj, hogy hangosan olvasol ilyen rövid szövegeket.
2021. febr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2021. febr. 3. 15:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!