Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 24 évesen késő elkezdeni az...

24 évesen késő elkezdeni az egyetemet nappalin?

Figyelt kérdés
Félek, hogy jóval idősebb leszek, mint a csoporttársaim, emiatt nem fogok beilleni és tök egyedül leszek. Érettségi után még nem tudtam, mit szeretnék tanulni egyetemen, szereztem egy szakmát és dolgoztam is, de mostanra már eldöntöttem, merre tovább. Volt más is, aki nem egyből gimi után kezdte el az egyetemet? Elfogadtak?

2021. jan. 19. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem késő.
2021. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Ha gazdasági szakot szeretnél, akkor jobb a szombati levelező. Ha mérnöki vagy orvosi egyetemet, akkor úgyis a nappali az alap.
2021. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem késő. Tanulni bármikor lehet és sose késő. Sok sikert!
2021. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Én 23 évesen kezdtem, senki sem kérdezte, hány éves vagyok. Sőt voltak nàlam idősebbek is jóval. Nem a korodtól fog függni, hogx elfogadnak-e.
2021. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
34 vagyok, most kezdem a mesterképzést.
2021. jan. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő, én is ennyi idősen kezdtem. Tényleg senki nem kérdezi, senkit nem érdekel hány éves vagy, nem ezen fog múlni be tudsz-e illeszkedni. És valóban nekem is több évfolyamtársam volt aki még nálam is idősebben felvételizett. Egyedül azért bántam hogy később kezdtem, mert valamilyen szinten megkésettséggel jár. Például azt tapasztaltam hogy párkapcsolatban problémás tud lenni ha a másik fél már a karrierjét építi, te pedig még előreláthatóan évekig tanulsz, és ezen az sem segít ha te éppenséggel te is dolgozol mellette. Saját magam szempontjából is rosszul éltem meg hogy az osztatlan képzés miatt majdnem 30 évesen lesz diplomám, és kezdhetem el építeni ténylegesen az életemet. De hát ez a "jobb lett volna ha előbb kezdem" csak a múlton rágódás, nem ez visz előre. Egyébként pedig megvan az előnye is, sokan akik érettségi után kezdik el az egyetemet még nem is igazán tudják mit akarnak az élettől csak elkezdik mert ez a szokás. Aztán nem feltétlen veszik komolyan, kibuknak, csúsznak, vagy később meggondolják magukat és ott hagyják. 24 évesen már másképp áll a dolgokhoz az ember. Mindenképp vágj bele, és sok sikert!
2021. jan. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb szaktársam 21-22-23 évesen kezdte az egyetemet eleve. Vagy azért, mert évvesztesek voltak és egy-két évet dolgoztak érettségi után, vagy azért, mert technikumba jártak.


Azzal, hogy alig 21 évesen harmadéves vagyok, inkább én vagyok a kivétel. Egyáltalán nem csak 18-19 évesek jelentkeznek az egyetemre.


20F

2021. jan. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!