Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyennek kéne lennie egy...

Milyennek kéne lennie egy 9.-es bizonyítványnak?

Figyelt kérdés
Már 2 éve járok egy német nemzetiségi gimnáziumba és egyre nehezebb. Nem tudom más iskolák mennyire nehezek csak azt tudom, hogy minden évben sok diák hagyja el az iskolát mert túl nehéz. A félévi bizonyítványom nem lett valami fényes: három 5-ösöm, hat 4-esem, öt 3-asom és két 2-esem. Az érettségi tárgyak 2-esek meg 3-asok lettek. Nem tudom, hogy ez normális-e vagy átlagon aluli.

2021. jan. 22. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kilencedikben a félévi bizonyítványomban négy hármas szerepelt, év végén pedig kettes lettem fizikából (a többi hármast felhoztam négyesre). Most 11. osztályos vagyok, összesen négy négyesem van, a többi ötös, bár azt hozzátenném, hogy a régióm legerősebb gimnáziumának legnehezebb szakára járok (biológia-kémia tagozat).

Mindebből pedig azt akarom kihozni, hogy egy erős iskolában nem szégyen, ha az elején döcögősen alakulnak a jegyeid, hiszen mindenki más alapokat hoz általános iskolából, és mindenkinek kell idő, mire belerázódik a gimnazista létbe; emellett a kilencedikes és tizedikes bizonyítvány sehova sem számít (kivéve, ha olyan tantárgyból szeretnél érettségizni, pl. földrajz, amit csak a gimi első két évében tanultál, de akkor is csak annak az egy tárgynak a jegyei számítanak), így nem gond, ha nem sikerült olyan szépen a féléved, ahogyan azt elvárnád magadtól. Azonban azt is érdemes észben tartani, hogy nem véletlenül születtek ilyen eredményeid. Nagy valószínűséggel nem megfelelő módszerrel tanulsz, például magolsz ahelyett, hogy megértenéd az anyagot vagy nem osztod be megfelelően az időd stb. és erre kéne valamilyen megoldást találni. Kérhetsz segítséget a tanáraidtól vagy a jól tanuló osztálytársaidat is meginterjúvolhatod, hogy ők hogyan, mit és miből tanulnak, azt már viszont neked kell kikísérletezni, hogy melyik módszerrel tudsz a leghatékonyabban haladni. Illetve az sem árt, ha vannak célkitűzéseid a második félév végére, pl. az, hogy kijavítod a matek kettesed legalább egy hármasra (most csak mondtam valamit, ne vedd magadra), németből stabil ötös leszel és a többi.

Ha pedig úgy érzed, hogy túl erős számodra az iskola, érdemes váltásban gondolkodni, de azért a kilencedik osztályt próbáld meg a jelenlegiben befejezni.

Kitartást! ;)

2021. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tele volt kettesekkel a bizonyítványom mindig, de nem szégyelltem sosem 😄


Érettségire tanultam, ott minden négyes meg ötös lett, felsőfokú nyelvvizsga meglett könnyen tanulás nélkül már 10. osztályban, ennyi bőven elég volt hogy felvegyenek mérnökire, ahol pedig most végeztem



Nem írtad hogy mi lenne a cél, de kíváncsi lennék hogy mi lenne a célod a jó jegyekkel? Vagy mit szeretnél tanulni később? 😉

2021. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a tanácsokat! Programozó szeretnék lenni és az ELTE-re szeretnék majd felvételizni. btw ebben a gimnáziumban vagyok már 7. óta.
2021. febr. 3. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!