Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen ha egy tantárgyat...

Egyetemen ha egy tantárgyat bukok akkor ami rá épül nem lehet felvenni akkor se ha a másik tantárgy teljesült?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy például a hàlótervbe X és Y tantárgy kapcsolódik Z tantárgyhoz de én csak az X tantárgyat tudtam teljesíteni az Y tantárgyat elbuktam, akkor nem is végeztem fel a Z tantárgyat?

És mondjuk mellé a bukott tantárgyat? Mert az egyik feltétel teljesült.

Help😕😕


2021. jan. 22. 22:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Végezhetem el *
2021. jan. 22. 22:11
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Meg kell nézni a mintatantervben, hogy a bukott tárgy erős vagy gyenge előfeltétel-e,az a fontos tényező.
2021. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja értem! És ha gyenge erőfeltètel akkor fel tudom venni ? Ha erős akkor nem/ nem érdemes ?
2021. jan. 22. 22:20
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ha X előfeltétele Ynak és X nincs meg akkor értelemszerűen nem veheted fel a többit ami ráépül. Ha az alap hiányzik hogy akarod felvenni rá a többit, úgy értem hogy mire? Mikor e 3 tárgy egymásra épülő, X, Y, Z.
2021. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Általában a gyenge előfeltételes tárgyat lehet a ráépülővel együtt elvégezni, az erőset nem, de ezt a mintatanterv tartalmazza.
2021. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi ez a gyenge meg erős előfeltétel? Nekem mindegyik tárgy lényegében ugyanaz (pl.MagyarI.,MagyarII.,MagyarIII.)3 féléven keresztül. Hogy lehet akkor gyenge vagy erős?
2021. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Megnéztem az egyik egyetem magyar BA-s mintatantervét, ott világosan jelzik, hogy egy tárgy erős vagy gyenge előfeltétel.
2021. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az én esetemben a lényeg, hogy biológia alap és szerves kémia tantárgy a feltétele a biokémiának. De akkor majd megnézem a mintatervbe köszönöm!
2021. jan. 22. 22:33
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem látom ezt ne haragudjatok. Csak annyit, hogy előfeltétel és a tárgy kódját. Hol kell ezt a gyenge meg erős előfeltételt nézni?
2021. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az előfeltételek a mintatervben láthatóak, van külön olyan oszlop hogy gyenge előfeltétel, meg olyan oszlop hogy erős előfeltétel. És a megfelelő oszlop megfelelő sorában benne van az adott előfeltétel tárgy kódja.

Mondok példát:

Szövegtan előadás gyenge előfeltétele a szövegtan szeminárium, ami azt jelenti hogy akkor veheti fel az ember a vizsgát, ha a szemináriumból be van írva a jegy, és az is ment. De egyébként párhuzamosan, ugyanabban a félévben járhat az ember a két tantárgyból az órákra.

Leíró grammatika 2 előadás erős előfeltétele a Leíró grammatika 1 előadás. Tehát addig nem engedi a Neptun egyáltalán felvenni a Leíró grammatika 2-t, amíg az 1-ből nincs meg a vizsga. Tehát ezeket kizárólag egymást követő félévben lehet tanulni, nem egyszerre.

2021. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!